"Кінопанорама": перезавантаження


Новини:

Як відомо, мода мінлива, а мистецтво вічне. Минуло більше 100 років від народження кінематографу, і зараз вже ніхто не стане заперечувати, що кіно – це мистецтво. Навіть незважаючи на те, що деякі стрічки, які ми бачимо на кіноекрані, належать до кінематографу суто технічно. Вже 50 років у Києві існує унікальний кінотеатр "Кінопанорама", який зберіг свій оригінальний вигляд й неповторну атмосферу 60-х, і як тоді, так і завжди вважав найважливішою умовою свого існування показ самих цікавих і просто видатних фільмів.

Адже мода мінлива, а мистецтво вічне. Перші кіноглядачі ходили в кіно, щоб побачити диво – зображення рухаються. В 1958р., коли відкрилась "Кінопанорама", наші батьки ходили у кіно заради самого кіно, їх найулюбленішого мистецтва. Сьогодні кіно як таке мало кого цікавить. Кінотеатри приваблюють глядачів всіма доступними засобами: поп-корном, ігровими автоматами, комфортними кріслами.

Але мода мінлива, а мистецтво вічне. Фільму однаково, хто ви, у що одягнені, який у вас настрій, він не знає, якої ви національності, скільки вам років, чоловік ви або жінка. Йому однаково, холодно на вулиці чи спекотно, на якому автомобілі ви їздите,  які у вас гастрономічні смаки і наміри. Фільм не знає кордонів. Париж, Лос-Анджелес або Київ не зробить його ні краще, ні гірше. Фільм віддає вам себе незалежно від пори року або доби. Віддає цілком. Звичайно, якщо ви готові його прийняти. І, звичайно, якщо це гарний фільм. А погане кіно не варто дивитися.

Тому що мода мінлива, а мистецтво вічне. У 90-ті роки, після падіння залізної завіси, екрани країни захопила хвиля ретроспектив всесвітньовідомих режисерів. У кінотеатрах йшли фільми, побачити які можна було тільки мріяти. Майже всі вони були у  „Кінопанорамі”: Бергман, Годар, Фассбіндер, Антоніоні, Трюффо та багато інших великих майстрів мистецтва кіно. З того часу фестивальне кіно постійно з’являлося на екранах „Кінопанорами”.

Але і цього команді кінотеатру здалося замало.  До свого 50-ти річного ювілею "Кінопанорама" робить подарунок собі й усім цінителям кіномистецтва. Завдяки компанії "Артхаус Трафік"єдиного в Україні кінодистриб’ютора, який вже більше п’яти років радує всіх, хто  небайдужий до мистецтва,  фільмами цікавими і нестандартними, - кінотеатр отримав змогу змінити репертуарну політику і перетворитися на кінотеатр, який буде демонструвати з ранку до вечора, у будь-який день тижня виключно артхаусні фільми. Що це таке:

Артхаус (англ. art house, букв. «будинок мистецтв») — поняття виникло в 1940-і роки в США, де артхаусами називали кінотеатри, що спеціалізуються на «розумних» іноземних фільмах на мові оригіналу з субтитрами.  Зараз подібні кінотеатри існують майже в кожній країні: легендарна «Сінематека» у Парижі, «Delphi» в Берліні, «35 мм» у Москві.

Тепер і в Києві є справжній артхаусний кінотеатр – тільки кіно на мові оригіналу з субтитрами, тільки плівка та великий екран. І справжня кіноманська атмосфера.

Алексей Першко 12 грудня 2008
Like

Ім’я:
13 серпня 2020
Ваш коментар

популярні новини


Скеля золота Скеля золота

Дуейн Джонсон - найбільш високооплачуваний актор світу

12 серпня 2020 0 213
ТЕНЕТ вийде через місяць ТЕНЕТ вийде через місяць

На більш ніж 70 територіях

27 липня 2020 2 1641
Втретє біля Шевченка Втретє біля Шевченка

Стартує тиждень короткого метру в літньому кінотеатрі у парку ім. Шевченка «Кіновернісаж просто неба».

07 серпня 2020 0 753
Один з трьох Один з трьох

Зак Ефрон зіграє в комедії «Троє чоловіків і немовля»

11 серпня 2020 0 265
Кіновернісаж: тиждень другий Кіновернісаж: тиждень другий

Розпочинаємо тиждень фільмів українських режисерів-дебютантів у літньому кінотеатрі у парку ім. Шевченка «Кіновернісаж просто неба»

31 липня 2020 0 1048