Канни 2009: 2 третини


Новини: Канни 2009: 2 третини
„Пророк” поки що в фаворитах
Канський фестиваль 2009 року наближається до свого завершення – позаду вже 2 третини конкурсної програми, але „Пророк” Жака Одіара все ще лишається фаворитом гонитви за „Пальмою” – хоча б на думку критиків.
Кен Лоач – майстер соціального кіна – продемонстрував свою звичну форму у комедії „В пошуках Еріка”. Головний герой стрічки – простий листоноша Ерік – переживає не кращі часи, але на допомогу йому неочікувано з’являється кумир всього його життя – Ерік Кантона (в цій ролі – Ерік Кантона, який ще раз довів недолугість анекдоту про сина-футболіста).
Метр італійського кіна Марко Белоккіо ("Перемогти") досліджує феномен диктаторства з неочікуваного боку – через трагічну історію кохання Беніто Муссоліні та Іди Даль сер. Фільм, хоча й сповнений формальними експериментами та чудовими акторськими роботами (Джованна Меццоджорно та Філіппо Тімі) і поставлений твердою режисерською рукою майстра, але майстра, який звик висловлюся застарілою мовою.
Один з найочікуваніших фільмів конкурсу – „Розірвані обійми” Педро Альмодовара – залишив відчуття легкого розчарування: так, це все той же Альмодовар, всі риси його стилю в наявності, Пенелопа Крус просто сяє з екрана, але… Але майстер не зумів привнести в свій новий фільм щось нове, не зміг здивувати, і, хоча й гріх ремствувати на таке високоякісне кіно, але чекалося все ж чогось більшого.
Але найбільшим розчарування стали „Безславні виротки” Тарантіно, які викликали найбільший – принаймні на цей момент – ажіотаж не тільки не в публіки, але й серед професіоналів. І справа навіть не в тому, що ідею та назву Тарантіно позичив у Серджіо Кастелліто і нафарбував його цілою купою ремінісценцій на улюблені фільми – це звична для нього справа. Та режисерові не вдалося до кінця витримати оголошений жанр – „військовий вестерн”, а на додачу Тарантіно спробував за звичкою явні довготи забовтати, але не вийшло – напевне, видихся. В цілому ж „Ублютки” разом з його попереднім фільмом лише підтверджує підозри в тому, що Тарантіно вже сказав своє слово в кіні, а його методи не можуть повторюватися безкінечно.
Один з найцікавіших молодих режисерів Франції Ксав’є Джаннолі ("На початку") звернувся до жанру чи не документального відтворення реальних подій, що їх було ініційовано дрібним шахраєм, який за волею долі опинився ініціатором відновлення будівництва відтинку швидкісного шосе за від початку і до кінця підробленим документам. Хоча суть фільму не в цьому, а в показі розвитку відносин між Полем (Франсуа Клюзе) і мешканцями нормандського містечка, яким він своїм будівництвом дав надію на краще життя і заради яких він, наприкінці кінців, пожертвував собою.
Бувалі канські відвідувачи вважають, що фільм-переможець заздалегідь планується до показу наприкінці фестивалю. Якщо вони праві, то переможе один з 3-х фільмів: „Неочікувана безодня” Гаспара Ное, „Карта звуків Токіо” Ізабелль Койшет або „Обличчя” Цай Мінь-ляня. Хоча все ж хочеться вірити, що „Пальмою” увінчають все ж „Пророка” Жака Одіара.
Алексей Першко 22 травня 2009


Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Джейсон Момоа у трейлері бойовика «Мала» Джейсон Момоа у трейлері бойовика «Мала»

Помста Момоа.

14 липня 2021 0 1218
«Не дихай 2». Перший трейлер горора «Не дихай 2». Перший трейлер горора

Стівен Ленг знову в справі.

03 липня 2021 0 2919
Ельба у трейлері вестерна «Тим сильніше вони впадуть» Ельба у трейлері вестерна «Тим сильніше вони впадуть»

Також Лакіт Стенфілд, Зазі Бітц, Джонатан Мейджерс і Реджина Кінг.

29 червня 2021 0 3357
Трейлер комедії «Погані домогосподарки» Трейлер комедії «Погані домогосподарки»

З Крістен Белл і Вінсом Воном.

27 липня 2021 0 131
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 190