Антикризова конференція


Новини: Антикризова конференція
39-го фестивалю «Молодість»
Незвично рано – 2 липня – пройшла перша пресова конференція 39-го Київського Міжнародного кінофестивалю «Молодість», що він пройде в Києві від 24 жовтня до 1 листопада 2009 року. За словами арт-директора фестивалю Андрія Халпахчі такі ранні строки проведення конференції пов’язані з бажанням організаторів заявити про те, що, незважаючи на економічну кризу, фестиваль обов’язково відбудеться.
І станеться це у великій мірі завдяки новим партнерам фестивалю – благодійному фонду «Нові традиції» (голова – Сергій Бондарчук) та телеканалу «Україна» в особі генерального продюсера ТРК Вальдемара Дзікі.
Як заявив пан Халпахчі, бюджет фестивалю останні роки в ідеалі мав би складати 1 000 000 доларів, але ідеалу ніколи не було досягнуто. Цього року фонд «Нові традиції» гарантує суму в 300 000 доларів та бере на себе видатки щодо приїзду та перебування на фестивалі неназваної «зірки» світового кіна. Ще 1 000 000 гривень (проти 1,5 мільйону минулого року) має надати Міністретсво Культури та Туризму України. Міська ж адміністрація Києва всупереч європейській традиції взагалі вирішила відмовитися від будь-яких форм допомоги «Молодості». Більше того, зі 100 000 гривень, виділених КМДА минулого року, 80 000 і до сих пір не виплачені. Подібна позиція міської влади не піддається жодним логічним поясненням.
Генеральний продюсер каналу «Україна» Вальдемар Дзікі, який був присутнім на конференції, заявив, що його канал не тільки намагається вдосконалювати сітку власного кіномовлення, але й внести свії вклад у відродження українського кінематографу. Так, цього року канал буде детально висвітлювати роботу 39-ї «Молодості» і вручить свій приз самому багатообіцяючому українському режисерові.
Новації та зміни торкнулися не тільки команди «Молодості» та складу її партнерів: цього року церемонії відкриття та закриття фестивалю відбудуться в культурному центрі «Кінотеатр «Київ», що він вже третій рік поспіль стане фестивальним центром. Відмова від проведення церемоній в Національному палаці «Україна» пов’язана не тільки з економічними резонами, але й з недостатнім рівнем якості кіно показу в головному кіноконцертному залі країни.
В організаторів є плани відкрити фестиваль показом нової стрічки Яна Кунена «Коко Шанель та Ігор Стравінський», що вона закривала останній Канський фестиваль.
Відомий кінокритик Сергій Тримбач, нещодавно обраний, але ще не визнаний Міністерством Юстиції (про це читайте в наших новинах найближчого понеділка) головою Національної Спілки кінематографістів України, виступив з короткою промовою. За словами пана Тримбача, одним з найперших рішень нового правління Спілки було рішення про повернення фестивалю «Молодість» до Будинку кіна, що має стати символом оновлення і першого, і другого.
Бажаємо втілення цих планів.
Алексей Першко 03 липня 2009


Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 1023
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 251
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 333
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 125
Marvel знайшли режисера для нового «Блейда» Marvel знайшли режисера для нового «Блейда»

У головній ролі – Махершала Алі.

20 липня 2021 0 849