Українське кіно в світі


Новини: Українське кіно в світі
Українська кінофундація і компанія Nemiroff звітують про підсумки реалізації програми «Українське кіно в світі» у 2008-2009 роках
З вересня 2009 року Українська кінофундація, компанія Nemiroff та Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» провели в столичному кінотеатрі "Київ"  спільну прес-конференцію, на якій підбили підсумки реалізації спільної роботи програми «Українське кіно в світі» у 2008-2009 роках, презентувавши громадськості каталог-звіт, і повідомили про подальші плани.
Угоду про співпрацю у межах довгострокового проекту з підтримки вітчизняного кінематографу «Українське кіно в світі» УКФ та компанія Nemiroff уклали у квітні 2008 року. Усього за рік у межах програми на найбільш знакових кінофорумах і кіноринках було представлено близько 20 повно- та короткометражних робіт українських режисерів. Зокрема, українське кіно побачили та оцінили кіноексперти та глядачі Берлінського, Каннського, Міжнародного московського кінофестивалів. Український кінематограф був представлений фестивалями у Німеччині, Польщі, Франції, Росії. Кожен фестиваль проходив із повним аншлагом. Українські фільми викликали не лише жвавий інтерес глядачів, але й пропозиції щодо закупівлі від французьких, німецьких, японських «прокатників». У досягнення таких результатів компанія Nemiroff інвестувала більше 5 мільйонів гривень.
Завершальним етапом першого спільного року роботи УКФ та компанії Nemiroff стало видання звіту програми «Українське кіно в світі», в якому детально описано цілі, завдання та досягнення кожного проекту із популяризації українського кіно, реалізованого у 2008-2009 роках.
Минулий рік був успішним для соціального проекту «Українське кіно в світі». Посилаючись на досвід, отриманий у 2008 році, партнери і надалі підтримують українське кіно на знакових міжнародних фестивалях та запроваджують нові проекти, один з яких - фестиваль «Дні українського кіно в Мюнхені. Панорама українського кіно».
Під час фестивалю в Мюнхені буде представлено найбільшу програму фільмів, досі презентованих Українською кінофундацією: вісім повнометражних стрічок і шість шедеврів короткого метру.
Фестивальні покази пройдуть 8-16 вересня 2009 року у Мюнхенському кіномузеї. Німецькі глядачі матимуть змогу ознайомитися з класикою українського кіно - фільмами «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Криниця для спраглих» Юрія Іллєнка, «Короткі зустрічі» Кіри Муратової, «Польоти уві сні і наяву» Романа Балаяна.
Сучасне українське кіно представлять роботи Олеся Саніна «Мамай», Єви Нейман «Біля річки», Кіри Муратової «Два в одному», Романа Балаяна «Райські птахи».
Окрему програму складуть короткометражні та анімаційні фільми - «Йшов трамвай №9» Степана Коваля, «Проти сонця» Валентина Васяновича, «Отроцтво» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Сімейний портрет» Марини Вроди, «На грані» Артема Сухарева і Микити Ратнікова, «Таксист» Романа Бондарчука.
Окрім цього, 10 вересня у Мюнхені заплановано провести круглий стіл на тему «Тенденції українського кіно», в якому візьмуть участь українські та іноземні кінематографісти, представники Української кінофундації та компанії Nemiroff.
Алексей Першко 04 вересня 2009


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 711
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 133
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 348
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 375
Національно-міжнародний Національно-міжнародний

Відбулася перша прес-конференція 12-го Одеського МКФ

22 липня 2021 0 311