Фестиваль Сучасного Угорського кіно


Новини: Фестиваль Сучасного Угорського кіно

Пройде в Києві від 25 по 30 листопада 2009 року

25-30 листопада в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» пройде фестиваль Сучасного Угорського кіно, на якому буде представлено кращі стрічки Угорщини початку нового тисячоліття. Фестиваль організовано за сприяння Посольства Угорщини в Україні та Спілки кінематографістів Угорщини.
25 листопада о 12.00 в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ», в залі „Сінематека” відбудеться прес-конференція з нагоди проведення в Києві «Фестивалю Сучасного Угорського кіно» .
Організатори проекту – Посольство Угорської Республіки в Україні та Продюсерська агенція «Артмедіа».
Учасники прес-конференції:
Андраш Баршонь – Надзвичайний та Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні,
Шандор Пал – всесвітньо відомий угорський кінорежисер, продюсер,
Юрій Черниш – Директор Продюсерської агенції «Артмедіа».
Під час прес-конференції учасники заходу докладніше розкажуть про особливості угорського кінематографу, його розвиток, про перспективи поглиблення культурних зв’язків між Угорщиною та Україною в сфері кінематографії.
Після прес-конференції відбудеться прес-показ фільму-учасника Фестивалю Сучасного Угорського кіно «Ноїв ковчег» режисера Шандора Пала.
До програми фестивалю увійшли такі картини:
 25 листопада - «НОЄВ КОВЧЕГ»
(мелодрама, 2007 рік, тривалість 104 хв.)
Режисер: Шандор Пал. Автор сценарію: Жужа Тот.
У ролях: Дежо Гараш, Ангела Штефановіч, Ференц Каллоі, Марі Тьорочік, Андраш Соке, Шандор Бодар, Дьозо Сабо, Петер Віда, Ірен Бордан
Сюжет: Ноїв Ковчег - житловий квартал в Будапешті. Головний герой фільму Еді Сток зі своєю онукою потрапляють на телевізійне шоу, де мають змогу виграти 5 мільйонів форинтів. Весь квартал допомагає Еді у підготовці. Люди, які недавно лаялись між собою
через дрібниці, об’єднуються однією спільною метою: «Еді повинен виграти».
Цей фільм - про незвичайні пригоди головного героя та його онуки в боротьбі за перемогу, про переваги дружніх стосунків, про радість, оптимізм, надію та віру в себе...
Нагорода: XVII МКФ «Золотий Витязь» - Приз за кращу головну чоловічу роль Дежо Гарашу.
26 листопада - «ГИКАВКА»
(авангардний детектив, 2002 рік, тривалість 75 хв.)
Режисер: Дьордь Палфі. Автор сценарію: Дьордь Палфі.
У ролях: Ференц Бонді, Йожеф Фаркаш, Аттіла Косаш,
Адь Моргітоі, Ференц Надь, Йожеф Рац, Естер Оноді.
Сюжет: Фільм цікавий як експеримент в області кіномови. Він незвичайний у всьому. Глядача вражають крупні плани і незвичні ракурси натуралістичних зйомок. Герої не говорять. За них говорить їх акторська майстерність. Прекрасні режисер і оператор фільму. Кожна комаха, що повзе по обличчям героїв для творців фільму не менш важлива, ніж посиденьки чоловіків за картами в трактирі. Але за видимою пастораллю ховається кримінальний підтекст. У цьому селі з деяких пір жінки холоднокровно вбивають своїх нелюбимих чоловіків.  Місцевий поліцейський намагається ці вбивства розслідувати.  
Нагороди: Головний приз на МКФ в Сочі-2003. Приз Фассбіндера і за дебют на престижному МКФ в 

Сан-Себастьяні,  Спеціальний приз ФІПРЕССІ за особливий погляд, Приз глядацьких симпатій на Фестивалі нового східноєвропейського кіно-2002 в Німеччині.

27 листопада - «6:3»
(пригоди з елементами фантастики,1998 рік, тривалість 90 хв.)
Режисер: Петер Тімар. Автор сценарію: Петер Тімар.
У ролях: Карой Еперьєш, Крісто Солоі, Томаш Чех, Ференц Каллоі, Ласло Банффі, Андраш Керн, Моніка Уллман.
Сюжет: Фільм присвячений неочікуваній, сенсаційній події в історії світового спорту. В 1953 році футбольна збірна Угорщини грала у фіналі Чемпіонату світу проти непереможної на той час збірної Англії. Все життя Угорщини зосередилось на фінальному матчі. Несподівано,  за годину до початку трансляції, в одному із  ресторанів Будапешта з’являється чоловік на ім’я Тутті, який намагається описати весь сценарій матчу з усіма  подробицями, посекундними діями гравців, прізвищами футболістів, які заб’ють голи.... Почався матч. І що? Він проходить по сценарію Тутті... Його особа зацікавила Службу Безпеки Угорщини. Що це було? Хто такий Тутті? Що насправді сталося?
(мелодрама, 2003 рік, тривалість 90 хв.)
Режисер: Карой Макк. Автор сценарію: Карой Макк, Марк Влесінг.
У ролях: Іван Дорвош, Марі Тьорочік, Естер Надь, Калозі Елен Аткінс, Дежо Горош, Аттіла Косаш, Емеже Вошварі.
Сюжет: Роздумуючи про сенс життя, Марк згадує трьох жінок в своєму житті. Він давно виїхав з Угорщини і живе на гідну пенсію зі своєю британською дружиною. Дивний нічний дзвінок примушує його повернутися на батьківщину після 40 років відсутності. Марк приїжджає, щоб побачити свою колишню любов і несподівано дізнається про те, що в її минулому є безліч секретів, а сьогодення - далеке від його уявлення про життя. Відкривається багато нових моментів як у минулому, так і в теперішньому і, навіть, в майбутньому. Марк відтворює полотно свого життя з відчуттів і інтимних моментів. Фільм - про життя сучасних угорців, які все ще не можуть повністю відмовитися від минулих ідеалів. Час заліковує рани історії, люди зцілюються і вчаться прощати. Дія фільму развивається на тлі красивих пейзажів Будапешта.
29 листопада - «РОДИЧІ»
(кримінальна мелодрама, 2006 рік, тривалість 110 хв.)
Режисер: Іштван Сабо. Автор сценарію: Іштван Сабо, Жігмонд Моріц.
У ролях: Шандор Чаньї, Ілдіко Тот, Олег Табаков, Еріка Марожан, Кароль Епер’єш, Чаба Піндрох, Ференц Каллоі, Пірошка Молнар, Іржи Менцель
Сюжет: Так вже склалося, що угорці голосують не «за», а «проти» когось. Замість корупціонера Маркозі генеральним прокурором міста Заратнок стає Іштван Копжаш, людина з чистим серцем. Його кишені порожні, а голова повна думками про те, як врятувати світ. Але, замість того, щоб міняти життя міста на краще, Іштван вимушений витрачати сили на протистояння величезному  мафіозному угрупуванню, у якого       безліч «родичів».
Фільм-учасник програми ММКФ 2006.                                            
30 листопада - "НОЇВ КОВЧЕГ"
Всі покази пройдуть в залі "Сінематека", початок сеансів - о 19:00.
Алексей Першко 13 листопада 2009


Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Трейлер комедії «Погані домогосподарки» Трейлер комедії «Погані домогосподарки»

З Крістен Белл і Вінсом Воном.

27 липня 2021 0 165
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 222
Національно-міжнародний Національно-міжнародний

Відбулася перша прес-конференція 12-го Одеського МКФ

22 липня 2021 0 522
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 414
Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 265