Аватар рве і метає - його не втримати


Новини: Аватар рве і метає - його не втримати

2009 рік став неймовірно вдалим для світового кінематографа. Ще минулого тижня американська кіноіндустрія вперше за всю історію здолала 10-мільярдний рубіж касових зборів за підсумками року. Не останню роль в цьому звичайно ж зіграла феноменальна фантастична кінострічка Джеймса Камерона Аватар.

Проте це далеко не єдине нове досягнення. Загальна виручка кінотеатрів США триденного уікенду перевалила за гігантську суму в 270 млн доларів, що стало новим рекордом американської кіноіндустрії. Попереднє досягнення було встановлене в липні минулого року разом з прем'єрою Темного Лицаря, склавши тоді трохи більше 260 млн доларів.

Підсумкова каса уїкенду безспорного лідера нинішніх прокатов Аватар склала 75,6 млн доларів — що є новим рекордом зборів другого уїкенду, перевершуючи попереднє досягнення, встановлене минулого літа Темним Лицарем (75,2 млн). Показово в той же час, що за підсумками дебютних вихідних результат Аватара був лише двадцять восьмим. Не менш вражаючим виглядає чисто символічне падіння на 1,9% — унікальне явище при настільки великих сумах в останнє десятиріччя. Зі всієї каси уікенду 77% припало на частку тримірних екранів.

Лише за перші 10 днів прокату геніальний Аватар зібрав більше 212 млн доларів в США і більше 410 млн долларів в решті країн. Такими темпами загальні збори в США можуть легко перевалити за 450 млн, а загальний підсумок перескочити навіть мільярдну відмітку. Варто відзначити, що темп, з яким Аватар поповнює свою касу, набагато перевищує аналогічний показник в Титаніка.

Також варто зазначити вельми хороший старт кінострічки Шерлок Холмс, що зібрала колосальні 24,6 млн доларів в 3626 кінотеатрах, що стало новим рекордом різдвяних прем'єр.

Разом на сьогоднішній день на рахунку приголомшливого фантастичного блокбастера Аватар вже більше 640 млн доларів. Можна не сумніватися, що новорічні свята поповнять цей рахунок до ще більш феноменальних висот. По найсміливішим прогнозам Аватар може перевершити Титанік, однак це доки лише теорія.

Divine 30 грудня 2009


Ім’я:
02 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 455
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 521
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 450
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 645
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 503