Берлінале-60: Початок


Новини: Берлінале-60: Початок

Сьогодні відкривається Берлінський міжнародний фестиваль

Сьогодні, 11 лютого 2010 року, о 19:30 в Берлинале-Паласт фільмом Ванга Кан’наня «Окремо разом» відкривається ювілейний Берлінський міжнародний кінофестиваль.
60-річний ювілей фестивалю буде широко відзначений по всьому місту, а організатори підготували для берлінців та гостей фестивалю цілу низку найрізноманітніших подій. Одним з найграндіозніших заходів, на думку фестивального директора Дітера Коссліка, стане гігантська завіса, створена з кіноплакатів, флайєрів та інших матеріалів, який закриє відомі Бранденбурзькі ворота. Піднімуть завісу з нагоди світової прем’єри на відкритому повітрі відреставрованої копії «Метрополіса» Фріца Ланга.
Серед інших заходів – спеціальна ретроспектива, куратором якої є кінокритик Девід Томсон, спецпоказ мюзікла Роба Маршалла «Дев’ять» у ФрідріхШтадтПаласті та випуск подарункового видання з 22 дисків з кращими фільмами фестивалю за минулі 6 десятиріч. Окрім того, на вулицях міста розгорнуто гігантську фотовиставку з 800 портретів зірок кіно, які відвідали Берлинале в минулі роки.
Цього року свій 40-річний ювілей відзначає і одна з фестивальних секцій – Форум, чому буде присвячено спеціальну ретроспективу, яка пройде у колишньому фестивальному центрі – Zoo Palast Cinema, який у свою чергу відзначає свій 50-річний ювілей.
Проведенню самого фестивалю та святкових заходів сприяє фінансова стабільність заходу – за словами Коссліка, бюджет у 18 мільйонів євро є недоторканим. Більше того, за право називатися офіційним спонсором фестивалю йде серйозна боротьба. Так, цього року вона розгорнулася між німецькими автомобільними гігантами – BMV та Volksvagen. Переможцем вийшов перший.
Алексей Першко 10 лютого 2010


Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 601
«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 414
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 482
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 469
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 412