Берлинале 60: Третина


Новини: Берлинале 60: Третина

Тінь Бенксі

60-й Берлінський кінофестиваль вже досяг своєї третини. Серед фестивальної метушні головне місце, безумовно, викликають фільми офіційної програми. Думки фестивальної публіки розділилися, але з приводу одного фільму всі досить одностайні – по меншій мірі, спеціалісти Screen International, що він виходит підчас фестивалю щоденно, виставили румунській стрічці „Якщо я хочу свистіти, то свищу” Флоріана Сербана найвищі бали. Цим фільмом – історією самовизначення і становлення як особистості в’язня колонії для малолітніх злочинців – нове румунське кіно підтвердило не випадковість свого злету останніх років.
„Острів проклятих” Мартіна Скорсезе за романом Денніса Ліхейна „Загадкова ріка”), що його було показано на фестивалі поза конкурсом, викликає неоднозначні оцінки – і нехай про смаки не спорять, але прокатні перспективи стрічки на українському ринку (від 18 лютого) – при всіх її чеснотах – викликають певні сумніви.
Досить вишукану інтелектуальну розвагу запропонував гостям фестивалю відомий китаєць Джан Імоу, перенісши дію першого фільму не менш відомих нині братів Коенів „Просто кров” в реалії стародавнього Китаю.
На даний момент найбільш незрозумілим є присутність в конкурсі американської срічки Ноа Баумбаха „Грінберг” з Беном Стіллером в головній ролі. Цей міцний зразок американського Інді-кінематографу будується в першу чергу на діалогах, нехтуючи зображувальним рядом та іншими засобами кіно мови) і дещо губиться на фоні інших вже показаних в конкурсі фільмів.
Не можна не згадати про одну з найяскравіших подій четвертого дня фестивалю – світову прем’єру документального фільму „Вихід через магазин подарунків”, що він є режисерським дебютом загадкового стріт-артиста Бенксі. Досить витончено зроблений фільм-перевертень у своєму фіналі змушує замислитися, чи не є він від початку до кінця цілковитою містифікацією. Так це чин ні, покаже час, а зараз не доводиться сумніватися, що самому Бенксі (а чи існує він насправді?;) стрічка додасть обертонів загадковості і зіслужить гарну маркетингову службу.
Редакція порталу kino-teatr.ua дякує міжнародному бренду Nemiroff за Допомогу в підготовці матеріалу.
Алексей Першко 15 лютого 2010


Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 162
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 88
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 227
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 196
Трейлер комедії «Погані домогосподарки» Трейлер комедії «Погані домогосподарки»

З Крістен Белл і Вінсом Воном.

27 липня 2021 0 277