Канни-2010: чутками земля повниться


Новини: Канни-2010: чутками земля повниться
Конкурс фестивалю буде оголошено 15 квітня
Портал kino-teatr.ua вже присвятив низку публікацій офіційній програмі наступного 63-го Канського фестивалю. З тих пір та інформація встигла обрости подробицями.
Поки численні завсідники фестивалю міркують, чому в цьому році склад офіційної програми 63-го Канського фестивалю (13-24 травня 2010) буде оголошено на тиждень раніше звичайного (15 квітня), синефіли по всьому світу складають свої списки фільмів-конкурсантів.
Єдине ж , в чому можна бути впевненим на даний момент, це те, що «Золоту пальмову гілку» присудить журі на чолі з Тімом Бартоном.
Неясно, чи зможуть прийняти участь в офіційній програмі фестивалю Теренс Малік та Софія Коппола: дистрибутор Маліновського «Дерева життя» оголосив, що фільм навряд чи буде готовий до фестивалю, а Стівен Дорфф, який зіграв головну роль в «Десь» Копполик, відзначив, що команда фільму ліпше дочекається великих осінніх фестивалів, адже в травні режисерка народжуватиме.
Чудовим кандидатом на роль фільму відкриття бачиться «Робін Гуд» Рідлі Скотта. З американськимх учасників фестивалю говорять про Вуді Аллена з фільмом «Ви зустрінете великого темного незнайомця» з Ентоні Хопкінсом, Джошем Бродіним та Наомі Уоттс, Олівера Стоуна («Уолл-стріт 2»), Даррена Аронофскі («Чорний лебідь» з Наталі Портман та Венсаном Касселем), Пітера Уіра, Роберта Родрігеса («Мачете» на Спеціальному показі?) та Крістофера Нолана. З незалежних американських режисерів мають шанс потрапити на Круазетт Джон Кемерон Мітчелл, Грегг Аракі, Майк Міллю та Лодж Керріган. Ймовірно, що новий фільм Гуса Ван Санта не буде закінчений до фестивалю, що дає додатковий шанс дебютній режисерській роботі сценариста «Харві Мілка» Дастіна Ленса Блека. Та й, врешті решт, чому б на Круазетт не показатися й «Смертникам» Сильвестра Сталлоне?
Французькі критики та сінефіли прагнуть побачити в Каннах новий фільм Абдельлатіфа Кешиша «Чорна Венера», але режисер може не встигнути до початку фестивалю завершити стрічку. Також у списках бажаних французьких пошукувачів «Золотої гілки» згадуються матьє Амальрік «стрічка «Турне»), класик Бертран Таверньє («Принцеса Монпансьє» з Мелані Тьєррі), Ксавьє Бовуа (з моменту виходу його «Молодого лейтенанта» пройшло ось вже 5 років) та Рашид бушареб з продовженням «Туземців» трьохрічної давнини. Також говорять про нові роботи Жюлі Бертучеллі («Дерево» з Шарлоттою Генсбур), Олів’є Ассаяса («Ціна шакала»), Отара Іоселіані, Гійома Кане та Ніколь Гарсії. Прем’єра другого повнометражного фільму Кіма Шапірона («Шайтан») Dog Pound відбудеться на фестивалі «Трайбека» у Нью-Йорку (а, отже, не зможе потрапити в офіційний конкурс Канн), але цілком може опинитися в програмі «Двотижневика режисерів». Очікується, що головним провокатором Канн стане Жан-Люк Годар із своїм загадковим «Соціалізмом».
Гадати можна довго, але хотілося б вірити, що після офіційної програми минулого року, що вона була переповнена іменами великих майстрів-завсідників Канн, програма 63-го Канського фестивалю подарує любителям кіно більше сюрпризів та відкриттів. Чекати залишилося недовго…
Алексей Першко 23 березня 2010


Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Чи повернеться «Київ» до Києва? Чи повернеться «Київ» до Києва?

Суд повернув кінотеатр колишнім орендарям

24 червня 2021 0 279
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 657
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 665
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 499