Канни: український день


Новини: Канни: український день
Кадр зі стрічки "Щастя моє"

19 травня вперше в історії Каннського кінофестивалю буде показано 2 українські фільми

Сьогодні, 19 травня, в основній конкурсній програмі 63-го Каннського кінофестивалю наша країна презентуватиме стрічку «Щастя моє» режисер Сергія Лозниці, а світова прем’єра нового фільму Отара Іоселіані «Шантрапа» відбудеться в розділі спеціальних показів офіційної програми фестивалю. Український продюсер обох фільмів – кінокомпанія SOTA Cinema Group.
За головний приз фестивалю – Золоту пальмову гілку – змагатиметься стрічка «Щастя моє». Її представлять автор сценарію та режисер Сергій Лозниця, продюсери Олег Кохан та Хайно Декерт, актори Віктор Нємєц та Ольга Шувалова. На сьогоднішній день цю роботу бачили лише відбірники фестивалю, але автори фільму не сумніваються, що стрічка не залишиться непоміченою. Впевнені в цьому і міністр культури та туризму України Михайло Кулиняк та зам міністра Тимофій Кохан, які спеціально приїхали до Канн, щоб підтримати співвітчизників.
В складі української делегації також народний артист України Богдан Ступка, який зіграв голову Держкіно СРСР в новому фільмі Отара Іоселіані «Шантрапа».
Перед конкурсним показом в головному фестивальному залі Гран Театр Люмьєр ігровий дебют документалісті Сергія Лозниці побачили кінокритики та журналісти, після чого творці стрічки відповіли на всі їх питання на прес-конференції.
Нагадаємо, що Україна вперше приймає участь в основному конкурсі Каннського міжнародного кінофестивалю, що він в 63-й раз проходить на французькій Рівьєрі. На 58-му Канському фестивалі 2005 року український режисер Ігор Стрембіцький отримав «Золоту пальмову гілку» за документальну короткометражку «Подорожні».
Журі головного конкурса 63-х Канн, які триватимуть до 23 травня, очолює режисер Тім Бартон, а фільмом закриття фестивалю стане стрічка «Дерево» француженки Жюлі Бертучеллі, головні ролі в якій виконали Шарлотта Генсбур, Мартон Чокаш та Аден Янг.
Кількість учасників фестивалю перевищує 30 000 осіб, з яких більше 5000 – продюсери і більше 1000 – режисери. В висвітленні подій Канн примають участь близько 4000 акредитованих ЗМІ з більше ніж 80 країн, що робить Каннський фестиваль найбільшою медійною подією після Олімпійських ігор.
Алексей Першко 19 травня 2010


Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар
Тарас
Тарас (Киев) 20 травня 2010 11:37
0

Судячи по перших відгуках, якась трешова чорнуха аля Балабанафф (((
.

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 300
Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 706
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 1086
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 1105
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1523