Броненосець знову на Потьомкінських сходах


Новини: Броненосець знову на Потьомкінських сходах
Відновлений шедевр Ейзенштейна покажуть на 1-му Одеському МКФ
До початку першого Одеського Міжнародного Кінофестивалю, що він пройде за підтримки ТМ «Шустов», залишилося менше місяця. Протягом тижня глядачі побачать близько 100 фільмів, 16 з яких змагатимуться за головний приз фестивалю – 15 000 доларів та статуетку «Золотий Дюк». Свято гарного кіно розпочнеться 16 липня. Організатори фестивалю запевняють – вони повністю готові до його проведення.
Вчора, 17 червня, були представлені фільми-учасники конкурсної програми, члени журі та спеціальні гості, які повірили в цей кіноогляд.
«З 200 картин-претенденток ми відибрали 16 кращих. Це повнометражне кіно з почуттям гумору, - прокоментувала принцип відбору конкурсантів Президент фестивалю Вікторія Тігіпко на вчорашній прес-конференції в Києві. – Відбиралися стрічки з усіх фестивалів, які відбувалися цього року. Ми підібрали кілька фільмів з програми «Кінотавру» для панорами російського кіно, кілька фільмів з програм Каннів, Берліна, Венеції. Всі 16 стрічок дуже достойні. І ми зробили все, щоб щонайменше 2 представники стрічки – актор та режисер – відвідали українську прем’єру своїх фільмів».
Крім того, буде представлено і багату поза конкурсну програму, спеціальні покази, присвячені членам журі та гостям фестивалю, ретроспективи Кіри Маратової, Федеріко Фелліні, кращих фільмів Одеської студії, нове французьке кіно в рамках програми «Французький бульвар».
Одним з головних проектів ОМКФ стане «Літня кінокшола». Поділитися секретами кіномистецтва з усіма бажаючими знімати кіно вже погодилися Пьотр Тодоровський, Вадим Перельман, Отар Іоселіані, Станіслав Говорух ін, Марк Рудінштейн, Кшиштоф Зануссі та голландський режисер Йос Стерлінг, який очолить міжнародне журі фестивалю. Також свою присутність на фестивалі підтвердили Владі мір Машков та Еммануїл Віторган.
Спеціальним гостем фестивалю стане видатний актор Рутгер Хауер, відомий за своїми ролями у фільмах «Попутник», «Сліпа лють», «Той, що біжить лезом бритви» та стрічках Пауля Верхувена  раннього періоду.
Відзначальною рисою фестивалю, на думку його програмного директора Аліка Шпилюка, стане поєднання в програмі стрічок як визнаних метрів, так і дебютантів. «Ми маємо стрічки дуже відомих закордонних режисерів,і маємо і стрічки від дебютантів, серед яких, зокрема, українець Олексій Луканьов родом з Одеси. Також є дуже цікавий дебютант з Франції – Кантен Доп’є, більше відомий як діджей Містер Уазо», - відзначив пан Шпилюк.
Стрічка Олексія Луканьова «Пістолет Страдиварі» стане безперечною новинкою конкурсу – в Одесі відбудеться її світова прем’єра.
Переважна більшість стрічок-конкурсанток буде показана на території СНД вперше. Серед них, наприклад, французька історія про мовчазного працівника бійні «Мамонт» Гюстава де Керверна та Бенуа Делепіна з Жераром Депардьє та Ізабель Аджані. Стрічку «Моє самогубство» представить українським глядачам американський режисер Девід Лі Міллер. Також в конкурсі буде показано стрічки «Жовтень» (реж. Даніель Вега, Перу), «Нога Бога» (реж. Луїджі Сардіелло, Італія), «Товстуни» (реж. Даніель Санчес Аревало, Іспанія), «Перукарка» (реж. Доріс Дьорі, Німеччина) та інші.
17 червня 2010 року на одеситів та гостей міста очікуює грандіозна подія. На Потьомкінських сходах буде встановлено великий екран, на якому покажуть відреставровану копію легендарного фільму Сергія Ейзенштейна «Броненосець «Потьомкін» у супроводі оркестру. Партитуру також відновлювали з оригіналу 1926 року, що його готували для прем’єри стрічки в Німеччині. «Це буде грандіозна подія, яку зможуть відвідати всі бажаючі. Ми очікуємо на присутність близька 10 000 глядачів», - розповів директор фестивалю Денис Іванов.
Команда ОМКФ впевнена, що фестиваль стане щорічним і підтримає традицію проведення якісним кіно заходів, а невдовзі зможе претендувати й на статус одного з найпрестижніших кінооглядів у Східній Європі.
Алексей Першко 17 червня 2010


Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 2374
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 274
Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання» Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання»

Дует з «Лобстера» знову разом.

22 червня 2021 0 248
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 238