Броненосець на сходах


Новини: Броненосець на сходах

Потьомкінських

Легендарний фільм Сергія ейзенштейна «Броненосець «Потьомкін» в рамках Одеського міжнародного кінофестиваля, котрий пройде за підтримки ТМ «Шустов» та компанії «Інфікс», буде демонструватися на Потьомкінських сходах. 17 липня там встановлять великий екран та сцену перед входом до Морського вокзалу. Стрічку побачать близько 10 тисяч глядачів – саме стільки людей, за підрахунками організаторів, зможуть розміститися на Потьомкінських сходах, які перетворяться на своєрідний кінотеатр під відкритим небом. Ще для 500 VIP-гостей будудть передбачені місця в парковій зоні. Саме завдяки фільму Ейзенштейна Потьомкінські сходи стали культовим місцем для кінематографістів всього світу. Кадри ключової сцени «Броненосця «Потьомкіна», де дитяча коляска котиться цими сходами, облетіли весь світ.
«Цей показ «Броненосця «Потьомкін» - подія, що не має аналогів для України. Ми хочемо, щоб якомога більше людей долучилися до світу справжнього кіно. Одеський фестиваль – демократичний захід, і ми докладемо всіх зусиль, щоб перший ОМКФ запам’ятався саме своєю відкритістю, щоб наші гості подивилися ті фільми, які, можливо, вони ніколи і ніде більше не побачать,» - підкреслила Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко.
Показ відреставрованої копії фільму буде супроводжуватися живим виконанням симфонічного оркестру. Партитуру також відновлено з оригіналу 1926 року, який готували для прем’єри фільму в Німеччині. «Це буде грандіозна подія, яку зможуть відвідати всі бажаючі. Ми очікуємо приблизно на 10 000 одеситів та гостей міста», - розповів директор фестивалю Денис Іванов.
«Броненосець «Потьомкін» - німий художній фільм Сергія Ейзенштейна, що його було знято до двадцятиріччя першої революції в Росії. Окремі сцени стрічки знімалися на Потьомкінських сходах. Опитування кінознавців 1978 року вивів цей фільм на перше місце в сотні кращих стрічок в історії кіно.
Прем’єра повної, відреставрованої версії «Броненосця «Потьомкіна» відбулася на Берлінському фестивалі 2005 року.
Алексей Першко 30 червня 2010


Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 825
Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 1134
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 1482
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 1505
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 2287