Удар мовою


Новини: Удар мовою

По прокату в Каталонії

Як повідомляє Variety голлівудські мейджори змушені скорочувати свої прокатні пакети в одному з найбагатших іспанських регіонів – Каталонії.
Причина проста: минулої середи, 30 червня, Парламент Каталонії прийняв Закон про кіно, згідно з яким половина іноземних фільмів, що вони виходять в Каталонії, має бути субтитрованою або дубльованою каталонською мовою. Якщо копії цифрові, то всі вони мають бути з каталонською звуковою доріжкою або субтитрами. Правило це не стосується європейських фільмів, що випускаються обмеженим накладом (до 16 копій). За цей закон проголосували 117 депутатів Парламенту Каталонії, проти – 17.
Раніше голлівудські мейджори уклали джентльменську угоду з урядом Каталонії щодо того, що деякі фільми будуть випускатися і каталонською мовою. Серед них – «Шрек назавжди» та перша частина «Гаррі Поттера та Дарів смерті».
Закон дає мейджорам всі підстави очікувати, що слідом за Каталонією аналогічні закони будуть прийняті в Країні Басків та Галіції.
Нові правила наберуть сили через півроку, і протягом наступних 7 років співвідношення між іспанськими та каталонськими копіями має становити 50х50.
Численні каталонські прокатники та власники кіно театральних мереж вважають, що Закон є антиконституційним та призведе до росту піратства у царині кіно.
Згідно з джерелами в уряді Каталонії, на даний момент тільки 2,9% іноземних фільмів випускаються каталонською мовою. Бокс-офіс Каталонії минулого року склав 145 мільйонів євро.
Алексей Першко 05 липня 2010


Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 08 липня 2010 14:50
0
Не Галиция, а Галисия, Галиция никакого отношения к данной испанской провинции не имеет.
Неплохо было бы Крыму, Закарпатью, Черновцам, Одессе принять подобный закон-ведь государство целиком построенное коммунистической властью, опирающееся на радмкальный национализм регинальных элит не может существовать значительное время лет 30-50 не более.
.

популярні новини


Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр

Від Леоса Каракса.

22 червня 2021 0 409
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 266
«Білосніжка» від режисера «Людини-павука» «Білосніжка» від режисера «Людини-павука»

Головну роль отримала Рейчел Зеглер.

23 червня 2021 0 253
«Загін самогубців: Місія навиліт». Новий трейлер «Загін самогубців: Місія навиліт». Новий трейлер

Зовсім скоро в кіно!

23 червня 2021 0 226
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 438