Серцеїд в опері


Новини: Серцеїд в опері

Сьогодні відкривається 1-й Одеський Міжнародний кінофестиваль

До початку першого Одеського Міжнародного Кінофестивалю, що він пройде за підтримки ТМ «Шустов», залишилося кілька годин. Сьогодні, 16 липня, в Одеському Національному театрі опери та балету пройде церемонія його відкриття. Фільмом відкриття стане романтична комедія «Серцеїд» французького режисера Паскаля Шомея, головні ролі в якій виконали суперзірки французького кіно Ромен Доріс та Ванесса Параді.
 Протягом тижня глядачі побачать близько 100 фільмів, 16 з яких змагатимуться за головний приз фестивалю – 15 000 доларів та статуетку «Золотий Дюк». Організатори фестивалю запевняють – вони повністю готові до його проведення.
На фестивалі буде представлено і багату поза конкурсну програму, спеціальні покази, присвячені членам журі та гостям фестивалю, ретроспективи Кіри Маратової, Федеріко Фелліні, кращих фільмів Одеської студії, нове французьке кіно в рамках програми «Французький бульвар».
Одним з головних проектів ОМКФ стане «Літня кінокшола». Поділитися секретами кіномистецтва з усіма бажаючими знімати кіно вже погодилися Пьотр Тодоровський, Вадим Перельман, Отар Іоселіані, Станіслав Говорухін, Марк Рудінштейн, Кшиштоф Зануссі та голландський режисер Йос Стерлінг, який очолить міжнародне журі фестивалю. Також свою присутність на фестивалі підтвердили Владімір Машков та Еммануїл Віторган.
Спеціальним гостем фестивалю стане видатний актор Рутгер Хауер, відомий за своїми ролями у фільмах «Попутник», «Сліпа лють», «Той, що біжить лезом бритви» та стрічках Пауля Верхувена  раннього періоду.
Відзначальною рисою фестивалю, на думку його програмного директора Аліка Шпилюка, стане поєднання в програмі стрічок як визнаних метрів, так і дебютантів. «Ми маємо стрічки дуже відомих закордонних режисерів,і маємо і стрічки від дебютантів, серед яких, зокрема, українець Олексій Луканьов родом з Одеси. Також є дуже цікавий дебютант з Франції – Кантен Доп’є, більше відомий як діджей Містер Уазо», - відзначив пан Шпилюк.
Стрічка Олексія Луканьова «Пістолет Страдиварі» стане безперечною новинкою конкурсу – в Одесі відбудеться її світова прем’єра.
Переважна більшість стрічок-конкурсанток буде показана на території СНД вперше. Серед них, наприклад, французька історія про мовчазного працівника бійні «Мамонт» Гюстава де Керверна та Бенуа Делепіна з Жераром Депардьє та Ізабель Аджані. Стрічку «Моє самогубство» представить українським глядачам американський режисер Девід Лі Міллер. Також в конкурсі буде показано стрічки «Жовтень» (реж. Даніель Вега, Перу), «Нога Бога» (реж. Луїджі Сардіелло, Італія), «Товстуни» (реж. Даніель Санчес Аревало, Іспанія), «Перукарка» (реж. Доріс Дьорі, Німеччина) та інші.
17 червня 2010 року на одеситів та гостей міста очікуює грандіозна подія. На Потьомкінських сходах буде встановлено великий екран, на якому покажуть відреставровану копію легендарного фільму Сергія Ейзенштейна «Броненосець «Потьомкін» у супроводі оркестру. Партитуру також відновлювали з оригіналу 1926 року, що його готували для прем’єри стрічки в Німеччині. «Це буде грандіозна подія, яку зможуть відвідати всі бажаючі. Ми очікуємо на присутність близька 10 000 глядачів», - розповів директор фестивалю Денис Іванов.
Команда ОМКФ впевнена, що фестиваль стане щорічним і підтримає традицію проведення якісним кіно заходів, а невдовзі зможе претендувати й на статус одного з найпрестижніших кінооглядів у Східній Європі.
Алексей Першко 15 липня 2010


Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 285
Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 694
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 1074
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 1093
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1511