Останній великий продюсер


Новини: Останній великий продюсер

Діно Де Лаурентіс

Вчора, 11 листопада 2010 року, на 91 році життя помер великий продюсер Діно Де Лаурентіс.
Де Лаурентіс, на рахунку якого більше 500 стрічок, починав свою трудову діяльність як торговець пастою. Заснувавши після Другої Світової власну продюсерську компанію, Де Лаурентіс продюсує класичну стрічку «Гіркий рис» Джузеппе де Сантіса, а потім і цілу низку визначних фільмів італійського неореалізму у співпраці з Карло Понті. Серед них – «Дорога» та «Ночі Кабірії» Федеріко Фелліні.
Де Лаурентіс відзначався широтою свої кінематографічних смаків: він виробляв і спагеті-вестерни, і пародії на Джеймса Бонда, і фільми на кшталт «Барбарелли» Роже Вадима. На початку 70-х рр. минулого сторіччя Де Лаурентіс переїжджає до США, де засновує власну студію, яка виробила цілу низку фільмів, що їх вважають класичними та культовими, серед яких: «Серпіко» Сідні Люмета, «Бажання смерті» Майкла Вінера, «Три дні Кондора» Сідні Поллака, останній вестерн з Джоном Вейном «Стрілець», «Зміїне яйце» Інгмара Бергмана та «Конан-варвар», який став проривним фільмом для Арнольда Шварценегера. Плідно працював Де Лаурентіс і з Девізом Лінчем: на їхньому спільному рахунку «Дюна» та «Блакитний бархат».
Ім’я Де Лаурентіса з часом стало міцно асоціюватися з фільмами певного ґатунку, такими як легендарний «Кінг Конг» (1976), «Орка», «Хеллоуін 2» та «Кінг Конг живий».
Саме Де Лаурентіс стояв за серією стрічок про Ганнібала Лектера, до якої увійшли «Мисливець на людей» (1986), «Мовчання ягнят», «Ганнібал», «Червоний дракон» та «Ганнібал Лектер: Сходження».
Діно Де Лаурентіс удостоєний «Оскара» за «Дорогу» Федеріко Фелліні та почесного приза імені Ірвінга Талберга, що його також вручає американська кіноакадемія.  
Алексей Першко 11 листопада 2010


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 547
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1375
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 914
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 951
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 930