Жінка з кінокамерою


Новини: Жінка з кінокамерою

Кінофестиваль в рамках ініціативи «Феміністична офензива»

2 березня о 18:30 в кінотеатрі “Жовтень” відбудеться урочисте відкриття фестивалю «Жінка з кінокамерою» в рамках проекту «Феміністична офензива».  Відкриттю фестивалю передуватиме прес-конференція, присвячена відкриттю проекту “Феміністична Офензива” та кінофестивалю “Жінка з кінокамерою”. У прес-конференції візьмуть участь:
Надія Парфан (Центр візуальної культури Києво-Могилянської академії);
Галина Ярманова (Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні)
Олена Шевченко (ГО «Інсайт»);
Анн Дюруфле (Поосольство Франції в Україні) ;
Гаїсс Яссер (Міжнародний фестиваль жіночого кінематографа в місті Кретей).
“Феміністична Офензива” – спільна ініціатива Центру візуальної культури Києво-Могилянської академії, ГО “Інсайт” і Представництва фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Партнерами проекту є Французький Інститут в Україні, Посольство Франції в Україні, Польський інститут в Україні, Посольство Іспанії в Україні, Міжнародний фестиваль жіночого кінематографа в місті Кретей (Франція).
Проект “Феміністична Офензива” приурочений до 100-ї річниці Міжнародного жіночого дня, що вперше відзначався у березні 1911 року в Німеччині, Австрії та інших країнах Європи. Ідея 8 березня – це боротьба за рівність прав жінок і чоловіків. Найвідомішим в історії Міжнародним жіночим днем було 8 березня 1917 року: тисячі жінок-робітниць вийшли на масові страйки у Петрограді (Санкт-Петербурзі), цим самим розпочавши Жовтневу революцію. Та згодом ґендерна рівність стала чистою декларацією, що змусила радянських жінок тяжко працювати і при цьому вести домашнє господарство та виховувати дітей. Сучасне українське суспільство є особливо патріархальним: жінок експлуатують в економіці, дискримінують у політиці, культурі та повсякденному житті. Замість дня боротьби за рівність 8 березня перетворилося на квіткову профанацію, яка нагадує жінкам про їхню “особливість”.
“Феміністична Офензива” прагне відновити ідею 8 березня як дня боротьби за права жінок. Проект об’єднує знання, мистецтво та політику з метою пошуку нових стратегій подолання ґендерної нерівності. Мета “Феміністичної Офензиви” – привернути увагу громадськості до порушення прав жінок у оплаті праці, прийнятті політичних рішень, доступі до керівних посад, репродуктивних правах і культурних стереотипах.
У рамках проекту “Феміністична офензива” відбудуться:
-  кінофестиваль “Жінка з кінокамерою” (2-8 березня, кінотеатр “Жовтень”);
-  науково-практична конференція “Фемінізм сьогодні” (7-13 березня, Центр візуальної культури НаУКМА);
-  демонстрація за права жінок в Україні (8 березня, 14-00, ст.м.”Арсенальна”).
Фестиваль «Жінка з кінокамерою» триватиме до 8 березня. Представлена кінопрограма – це вибрані фільми Міжнародного фестивалю жіночого кінематографа у французькому місті Кретей. Уже понад 30 років цей кінофестиваль підтримує право жінок ставати кінорежисерками, право на творчу й професійну реалізацію, яке їм довелося виборювати. Запропоновані українській публіці стрічки порушують різноманітні теми – від історії феміністичного руху до актуальних досі питань права жінки на власне тіло і власний життєвий вибір. Ці фільми іронічні й витончені, інтелектуальні та чуттєві – як і їхні авторки, жінки з кінокамерами.
Алексей Першко 25 лютого 2011


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 877
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 438
Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця» Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця»

Екшн-комедія Netflix, яку знімали в Києві.

08 червня 2021 1 1180
Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4» Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4»

Друг чи ворог?

08 червня 2021 0 989
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 627