Ночі франкомовного короткого метру


Новини: Ночі франкомовного короткого метру

В рамках Тижня Франкофонії

18 та 19 березня в рамках Тижня Франкофонії, міжнародного фестивалю, що об’єднує шанувальників франкомовної культури та мистецтва в усьому світі, в 6 містах України пройдуть Ночі франкомовного короткого метру.
Київ, Кінотеатр «Київ»
Одеса, Кінотеатр «U-cinema»
Рівне, Кіноцентр «Ера»
Севастополь, Кінотеатр «Москва»
Сімферополь, Кінотеатр «Космос»
Запоріжжя, Кіноконцертний зал ім. Довженка
Кіномани Києва, Одеси, Рівного, Сімферополя, Севастополя, Запоріжжя матимуть нагоду провести дві ночі у затишних залах кінотеатрів, переглядаючи короткометражні фільми країн Франкофонії, адже в кінотеатрах цих міст 18 та 19 березня на них чекатимуть «Ночі франкомовного кіно короткого метру».
Восьмигодинна програма короткого метру буде розбита на блоки: франко-вірменьскої анімації, сучасного румунського кіно, стрічки з Марокко, Канади, Бельгії та Швейцарії
Відкриття кіно-програми відбудеться у Києві, у п’ятницю, 18 березня о 23.00
Відкривати «Ночі ..» буде спеціальний гість Франкофоніїї в Україні, відомий французький режисер вірменського походження, Серж Аведікян, який отримав Золоту Пальмову Гілку Канського фестивалю в номінації «Найкращий короткометражний фільм» 2010 року.
Його стрічка «Собачі історії», яка буде показана у блоці анімації, вразила глядачів та журі фестивалю неординарністю у використанні художніх образів для розкриття теми геноциду.
Кожний зможе розділити моменти солідарності й відчути, як єдина мова створює відчуття належності до єдиної спільноти! 
ЗУСТРІЧ З РЕЖИСЕРОМ СЕРЖЕМ АВЕДІКЯНОМ
18 БЕРЕЗНЯ, Кінотеатр «Київ»
Переможець Канського фестивалю в номінації «найкращий короткометражний фільм» 2010 року, Серж Аведікян завітає до Києва на відкриття Фестивалю короткометражних фільмів «Ніч франкомовного короткого метру».
Як режисер і актор, Серж Аведікян здобув визнання численними роботами в театр, кіно та на телебаченні.
Його історія з кінематографом почалася з самого дитинства. Ще тоді, Серж відчував потяг до мистецтва, в коледжі він брав участь в аматорських виставах. Після закінчення Консерваторії Драматичних Мистецтв Медона, у 1971 він їде до Парижа де починає працювати зі студентами Консерваторії Парижа. У 1976 з групою однодумців ставить кілька театральних вистав, окрім цього в цей час він починає зніматися в кіно. Продовжуючи свою мистецьку діяльність, у 1988 він засновую свою кіностудію. Його роботи регулярно беруть участь в різноманітних кінофестивалях. Серж Аведікян отримав «Золотий абрикос» на Єреванському Кінофестивалі у 2005 та 2006 роках. У 2010, в якості режисера, Серж Аведікян отримав Золоту Пальмову Гілку Канського фестивалю за короткометражну анімаційну стрічку «Собачі історії», яка вразила глядачів та журі фестивалю неординарністю у використанні художніх образів для розкриття теми геноциду.
Його акторська робота налічує більш ніж три десятки повнометражних та короткометражних фільмів, серед яких повнометражний фільм «Арам», 2004», який переміг у номінації «Великі сподівання» на Мюнхенському Кінофестивалі, у якому Серж Аведикян зіграв одну з головних ролей. Згодом ця стрічка була представлена на здобуття Гран-прі на кінофестивалі в Єревані у 2004 році.
Стрічка «Сплетені паралелі» отримала спеціальний приз журі на 43-му міжнародному кінофестивалі в Х'юстоні. Серж Аведикян зіграв у цій стрічці головну роль.
Творчий шлях Сержа Аведікяна тісно переплітається з Україною, адже він зіграє головну роль і виступить співрежисером стрічки, присвяченої 90-річчю культового режисера Сергія Параджанова, поява якої очікується у  співтовариством 2014 році.
До програми «Ночей франкомовного короткого метру» включено блок фільмів Сержа Аведікяна тривалістю 51 хвилина.
Алексей Першко 16 березня 2011


Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 292
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 703
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 710
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 691
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 1551