Юппер відкриє весну


Новини: Юппер відкриє весну

Восьму французьку

2 квітня в столичному кінотеатрі «Київ» розпочнеться ретроспектива «Ізабель Юппер. Кращі фільми», яка стане першим заходом у столиці традиційної, вже 8-ї за рахунком «Французької весни в Україні».
На рахунку Юппер найбільша кількість фільмів за її участі, представлених в офіційній програмі Каннського кінофестивалю – 16 стрічок.
Ізабель Юппер - одна з чотирьох акторок, яка двічі отримала нагороди Каннського фестивалю.
Юппер – рекордсменка за кількістю номінацій на «Сезар» – 13 разів.
Народилася Ізабель Юппер 16 березня 1963 року в Парижі, у родині підприємця та вчительки англійської мови. П’ята дитина в родині. Закінчила слов’янське відділення Паризького університету і Вищу національну консерваторію драматичного мистецтва.
За порадою мами почала зніматися в кіно. Дебютувала в картині Ніни Компанєєц «Фаустіна, або гарне літо» у десятирічному віці (1972 рік). Того ж року зіграла сестру головної героїні у фільмі Клода Соте «Сезар і Розалі». Після цієї ролі Ізабель починає брати уроки акторської майстерності, і в наступній стрічці «Алоїза» Ліліани де Кармадек виступає як професійна акторка. Того ж року грає роль дівчини, яка захворіла на рак у фільмі «Лікар Франсуаза Гайан».
Роль у стрічці «Вальсуючі» зробила Ізабель популярною у Франції. Міжнародне визнання прийшло до Юппер після ролі у фільмі «Мереживниця» 1977 року, за яку вона отримала нагороду BAFTA. Після цього фільму її назвали «неврастенічною Галатеєю французького кіно».
Своїм улюбленим режисером акторка називає Клода Шаброля, у якого знялася у фільмах «Віолетта Ноз’єр», «Мадам Боварі», «Жіноча справа» і «Церемонія» (премія «Сезар», 1996). Щодо «Мадам Боварі», то ця екранізація була запланована спеціально для Юппер.
Американський дебют Ізабель відбувся у стрічці Майкла Чіміно «Ворота раю» у 1980 році. Фільм провалився в американському прокаті, але згодом була зроблена повна режисерська версія.
Акторка надає перевагу ролям молодих жінок. «Я не хочу старішати і грати, скажімо, роль матері», – зізналася журналістам Юппер, до речі, мама трьох дітей.
Ізабель завжди надає перевагу авторському європейському кіно – в її кар’єрі немає розважальних голівудських фільмів. У 1994 році знялася у фільмі іммігранта з Росії Ігоря Мінаєва «Повінь» за повістю Євгена Замятіна. Ізабель грає жінку, яка вбиває молодшу за віком суперницю, щоб урятувати власне кохання.
Практично всі героїні Юппер – відчужені, замкнені у собі особистості, одержимі нестримними бажаннями, які вони фанатично реалізують. У фільмі Міхаеля Ханеке «Піаністка» 2001 року її персонаж – професорка Віденської консерваторії Еріка Кохут. Коли в її житті з’являється Вальтер Клеммер, вона втрачає контроль над собою. Ельфріда Єлінек, авторка роману, за яким був знятий фільм, назвала героїню Юппер «навіть не твариною, а рослиною».
У 2009 році Ізабель очолила журі Венеційського фестивалю. Це не перше її суддівство на кінофорумі – у 1984-му вона була членом журі.
Її називають найінтелектуальнішою акторкою Франції. Чималого розголосу набула її розмова з французьким філософом Бодріяром. «Мені подобається ідея, що акторка може бути одночасно і об’єктом, і суб’єктом», – сказала Юппер у цій розмові. «Сила гри заключається не в тому, як ви себе ідентифікуєте, а в тому, що ви граєте з власним тілом, немов із чужим вам...» – відповів їй на це Бодріяр.
До програми ретроспективи «Ізабель Юппер: Кращі стрічки» включено такі фільми:
2 квітня, 19:30 – «Особливі стосунки», 2010 рік, 95 хв., драма, реж. Жанна Лабрюн
3 квітня, 19:00 – «Копакабана», Франція, 2010 рік, драма, 107 хв., реж. Марк Фітуссі
4 квітня, 19:00 – «Церемонія», 1995, кримінальна драма, 111 хв., реж. Клод Шаброль
5 квітня, 19:00 – «Лулу», 1980, мелодрама, реж. Моріс Піала
6 квітня, 19:00 – «Мадам Боварі», 1991, драма, 143 хв., реж. Клод Шаброль
Алексей Першко 28 березня 2011


Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 2336
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 218
Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання» Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання»

Дует з «Лобстера» знову разом.

22 червня 2021 0 195
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 184