DocudaysUA-2011 закінчено


Новини:  DocudaysUA-2011 закінчено
Всі переможці
31 березня 2011 року у київському Будинку кіно відбувся показ фільмів-переможців 8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA.
Гран-прі творчого конкурсу отримав фільм «Гравець» (реж. Джон Аппель, Нідерланди) «за віднайдення золотої середини  у розкритті темних сторін людської природи».
Спеціальні відзнаки також дістали стрічки «Кримінальні хроніки» (реж. Вальтер Стокман, Нідерланди) «за вихід далеко за межі очевидного та блискучу операторську роботу» та «У разі розгерметизації» (реж. Сара Мун Хоу, Бельгія) «за людську витривалість, показану у дуже приватний та художній спосіб».
Журі творчого конкурсу: Манон Луазо (Франція), Марчін Кошалка (Польща), Улдіс Секуліс (Латвія), Мірослав Янек (Чехія), Алік Шпілюк (Україна).
У правозахисному конкурсі першу нагороду здобув фільм «Правосуддя для Сєргєя» (реж. Ганс Германс, Мартін Маат, Нідерланди) «за невпинну боротьбу проти тиску будь-якої влади та захист правосуддя, який викликає захват і переконує у тому, що жертва була не марна».
Спеціальні відзнаки також отримали фільми «Рожеві сарі» (реж. Кім Лонжинотто, Велика Британія, Індія) «за яскраве художнє відображення боротьби харизматичної жінки проти всякої дискримінації» та «Вам не подобається правда – 4 дні в Гуантанамо» (реж. Люк Коте, Патриціо Енрикес, Канада) «за незвичний режисерський прийом, що дозволив побачити нову неприємну правду про відому проблему в’язниці Гуантанамо».
Журі правозахисного конкурсу: Нільс Якоб Харбітц (Норвегія), Тацьяна Ревяка (Білорусь), Ніна Таганкіна (Росія), Георгій Джанелідзе (Грузія), Галина Бахматова (Україна).
Приз від студентського журі отримав фільм «Рожеві сарі» (реж. Кім Лонжинотто, Велика Британія, Індія) «за приклад того, як людина можу одна піти проти системи».
Спеціальну відзнаку отримав фільм «Смак булочки з корицею» (реж. Микита Сітдіков, Україна).
Студентське журі: Максим Анісімов, Альона Павленко, Марія Поліщук, Олександр Рощин, Тетяна Желєзнікова.
Приз глядацьких симпатій дістала стрічка «Банзай, Шанхай!» (реж. Юрате Самуліоніте, Литва) «за нестримний оптимізм».
Премію імені Андрія Матросова від команди Docudays UA отримав фільм «Олімпієць» (реж. Вієстурс Кайріш, Латвія) «за силу й перемогу духу».
Спеціальним призом від Національної спілки кінематографістів України був відзначений фільм «Поза зоною досяжності» (реж: Якуб Стожек, Польща) «за надзвичайну безпосередність оповіді».
Спеціальний приз від Регіонального представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у Білорусі, Молдові та Україні отримав фільм «Прибульці» (реж. Клодін Борьє, Патрік Шеньяр, Франція) як «найкращий фільм, що висвітлює проблеми біженців».
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувався з 25 до 31 березня у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та Німецькому культурному центрі «Ґете-Інститут» (вул. Волоська 12/4).
На Docudays UA традиційно – всі хіти світової документалістики, зіркові режисери та успішні продюсери, майстер-класи провідних фахівців та обговорення з режисерами.
Алексей Першко 04 квітня 2011


Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 425
Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця» Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця»

Екшн-комедія Netflix, яку знімали в Києві.

08 червня 2021 1 2300
8-й Чілдрен Кінофест завершив роботу 8-й Чілдрен Кінофест завершив роботу

І оголосив переможців

08 червня 2021 0 2056
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 1997
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 1742