Українське кіно в Каннах


Новини:  Українське кіно в Каннах
Новий формат, нові можливості
5 травня 2011 року в залі «Синематека» кінотеатру «Київ» відбулася прес-конференція на тему «Українське кіно в Каннах: новий формат, нові можливості».
У заході взяли участь голова Державного агентства з питань кінематографії Катерина Копилова, президент Української кінофундації Андрій Халпахчі, представник Українського Інноваційного Банку Світлана Корчинська, PR-менеджер проекту «Закохані у Київ» Микола Базанов, продюсер фільму «ROCK'N'BALL» Максим Онопрієнко.
На прес-конференції були присутні творці стрічки «ROCK'N'BALL» - режисер Дмитро Приходько, актори Олексій Мінько і Богдан Бродський, а також Антон Слепаков, фронтмен групи «и Друг Мой Грузовик», яка створила саундтрек до фільму.
Четвертий рік поспіль на Каннському кіноринку - одному з найбільших і найповажніших кінофорумів світу - презентується українське кіно. З 11 по 21 травня у Віллаж Інтернасьйональ працюватиме Український національний павільйон, який представляє Державне агентство з питань кінематографії разом з Українською кінофундацією.
Цього року діяльність павільйону виходить далеко за рамки суто представницької функції: під одним дахом працюватимуть представники дистриб'юторських та продакшн-компаній, режисери, продюсери. Серед них - кіно-дистриб'юторська компанія «B&H», кіноконцерн «Інтерфільм», дистриб'юторська компанія «Артхаус Трафік», кінохолдинг «Сота Сінема Груп».
Український павільйон стане місцем зустрічей українських та європейських кінопрофесіоналів, майданчиком для презентацій вже «готових» стрічок і майбутніх шедеврів, які знаходяться на стадії виробництва, а також перспективних ідей, які можуть зацікавити європейських гуру від кіно.
На Каннському кіноринку буде презентовано два українські проекти - кіноальманах «Закохані в Київ» і стрічку «ROCK'N'BALL» режисера Дмитра Приходька. Показ останньої заплановано на 17 травня о 18:00 в Паласі Е; альманах «Закохані в Київ» презентуватимуть європейській кіноспільноті 18 травня о 18:00 в кінотеатрі Аркада 2. Окрім цього, 17 травня о 20:00 в Паласі Е презентуватиметься альманах «Мудаки. Арабески» від компанії «Артхаус Трафік».
Цього року в Українському національному павільйоні відбудеться презентація проектів, об'єднаних під назвою «Нове українське кіно». Це стрічки: «Будинок з баштою» Єви Нейман, «По вірі вашій буде вам!» Микити Ратнікова, «Звичайна справа» Валентина Васяновича, «Тойхтопройшовкрізьвогонь» Михайла Іллєнка, «Поза грою» Наталі Клименко, «Богині» Антона Комяхова. Компанія «Артхаус Трафік» презентуватиме проект «Україно, goodbye!» - збірку короткометражних фільмів різних режисерів. Нові проекти від «Сота Сінема Груп» представить Олег Кохан.
Також український павільйон традиційно презентуватиме кіноподії, які відбуваються в Україні - Одеський міжнародний кінофестиваль та Київський МКФ «Молодість».
17 травня - день Параджанова на Каннському міжнародному кіноринку. В його рамках запланована презентація художнього фільму «Параджанов», який представлятимуть режисери Серж Аведікян та Олена Фетісова.
Одна з найбільших подій для України в рамках Каннського фестивалю - підписання Міждержавної угоди про спільне кіновиробництво між Україною та Францією. Угоду підпишуть Міністри культури України і Франції - Михайло Кулиняк та Фредерік Міттеран.
«Україна зацікавлена у доступі до європейського кінематографічного простору. Участь її у європейських програмах копродукції, з одного боку, дасть можливість підвищити конкурентоспроможність вітчизняного кінопродукту, збільшити обсяги його виробництва, а з іншого - дозволить вийти на міжнародні ринки, здійснювати промоцію та дистрибуцію вітчизняних фільмів за кордоном за підтримки міжнародних європейських організацій, - зазначає Катерина Копилова. - Франція на сьогодні є головною країною на європейському кіноринку, тому всі наші зусилля були спрямовані на підписання договору саме з нею. Я впевнена, що Угода про спільне кіновиробництво стане значним поштовхом для виходу українського кіно на якісно новий рівень і розкриє нам двері в Європу».
«Презентація досягнень українського кіно на найбільших фестивалях світу набуває все більшої підтримки і держави, і соціально відповідального бізнесу, - говорить Андрій Халпахчі. - Цього року український павільйон вперше в історії свого існування має статус національного. Це надзвичайно важливо для іміджу України на міжнародній кіноарені».
Що ж до програми Каннського кінофестивалю, то в конкурсі короткометражних фільмів заявлена стрічка «Крос» (Cross) режисера Марини Вроди, і понад 10 короткометражок представлено в Short Corner, у позаконкурсній програмі.
Алексей Першко 05 травня 2011


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1337
Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 508
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 874
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 892
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 1471