Українські "Мудаки" в Каннах


Новини: Українські

Завтра на Каннському кінофестивалі відбудеться прем'єра міжнародної версії українського кіноальманаху "Мудаки. Арабески". Раніше картина демонструвалася в рамках Першого Одеського міжнародного кінофестивалю і виборювала право на український прокат. 

Цикл різножанрових короткометражок "Мудаки. Арабески" присвячений епідемії соціально-культурного нігелімза, що охопила останнім часом українське суспільство. В український прокат фільм вийшов в кінці вересня 2010 року. Спочатку кінотеатри відмовлялися приймати спірний фільм, але творці проекту домоглися широкого прокату, зберігши оригінальну назву.

«Мудаки. Арабески» викликали бурхливу полеміку не тільки в кінематографічних колах, але і серед звичайних глядачів, ознаменувавши появу нової української кіноформаціі - як молодих, так і досвідчених режисерів, які знімають «тут і зараз» правдиву історію про сучасну Україну без прикрас.

В українському прокаті фільм подивилися більше 20 тисяч глядачів. Окремі новели кінопроекту «Мудаки. Арабески» представляли Україну на більш ніж 20 міжнародних кінофорумах, зокрема, на Берлінале і Марта Віньярд, і були відзначені міжнародними нагородами. На Каннському кіноринку вперше буде показана міжнародна повнометражна версія фільму.

Також у рамках роботи Українського павільйону Каннського фестивалю автори альманаху «Мудаки. Арабески »представлять міжнародної аудиторії свій наступний проект «Україна Гудбай», який обіцяє стати наймасштабнішим циклом короткометражних робіт за всю історію незалежного українського кіно.

У проект увійдуть 30 короткометражок, що розповідають про масову еміграцію українців з рідної країни. Серед учасників «Україна Гудбай» як досвідчені професіонали телебачення і кіно, так і молоді автори, що тільки починають свою кар'єру: Володимир Тихий (режисер, автор фільмів «Русалонька», «Мийники автомобілів», ідейний натхненник проекту «Мудаки. Арабески»); Наталія Ворожбит (драматург, яскравий представник нової драми, лауреат багатьох фестивалів, співавтор сценарію гучного серіалу Валерії Гай-Германіки «Школа»), учасники ЛСД (Лабораторії сучасної драми) та інші.

«Україна Гудбай» - наступний етап у розвитку нової української кіноформаціі, яка заявить про себе в Каннах-2011.

Катя Зиновьева 16 травня 2011


Ім’я:
16 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 561
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 567
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 576
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1037
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 1189