В Україні втретє пройде Фестиваль Європейського кіно


Новини: В Україні втретє пройде Фестиваль Європейського кіно

 З 26 травня по 1 червня у Києві та Донецьку пройде Фестиваль Європейського кіно в Україні, який вже втретє традиційно проходить в рамках святкування «Днів Європи в Україні». У цьому році в програмі фестивалю одразу два фільми українсько-європейського виробництва.

У цьому році програма фестивалю зосереджена на кінематографі, який коментує актуальні теми та події в сучасному світі і виходить за межі Європейського Союзу.

- Фестиваль відкривається фільмом про революцію в Ірані, і це може викликати подив у глядачів - все-таки кіно має бути європейським, - розповідає куратор програми фестивалю Олексій Радинський. - Справа в тому, що Європа - це не просто якась територія. У першу чергу, це - набір ідей. У цьому році ми вирішили вибрати дві основні ідеї: ідею соціально заангажованого кіно - кіно, яке коментує важливі соціальні і політичні події в світі, важливі не тільки для ЄС, але і для всього світу. А друга ідея - це ідея міжнародної копродукції. І дуже важливо, що Україна, яка до недавнього часу була виключена з цієї тенденції, стає повноцінним учасником процесу.

Вперше на Фестивалі Європейського кіно представлено два продукти копродукції між Україною та іншими країнами Європи. Перший - фільм «Жінки без чоловіків» знаменитої іранської художниці Ширін Нешат, нагородженої призом за кращу режисуру на Венеціанському МКФ, співпродюсером якого виступила українська кінокомпанія "SOTA Cinema Group". А другий - уже відомий багатьом фільм Сергія Лозниці «Щастя моє», який встиг взяти участь в минулому році у конкурсній програмі Канського кінофестивалю.

Вцілому в рамках фестивалю покажуть 12 фільмів, серед яких номінант на премію Оскар «Поза законом», учасник «Особливого погляду» Каннського кінофестивалю «Аврора», володар Золотого ведмедя Берлінале «На шляху». Також увазі глядачів представлять драму «Лондон, Англія», що оповідає про террактах 2005 року в Лондоні, улюблений документальний фільм Майкла Мура «Чеський світ» та історію про Афганську війну «Необхідна вбивство».

Фестивальний фільм будуть демонструватися з 26 травня по 1 червня в столичному кінотеатрі «Київ», а також з 27 травня по 1 червня в донецькому Кінопалаці Зірочка.

Катя Зиновьева 19 травня 2011


Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Шан-Чі і легенда десяти кілець». Новий трейлер «Шан-Чі і легенда десяти кілець». Новий трейлер

Знайомтеся з ще одним супергероєм Marvel.

25 червня 2021 0 161
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 726
Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом

Від авторки "Неортодоксальної».

24 червня 2021 0 374
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 557