Золота пальмова гілка


Новини:  Золота пальмова гілка
Найкоротша історія
На 64-му Каннському фестивалі головну нагороду – «Золоту пальмову гілку» - вручено Терренсу Маліку (точніше – продюсерам його фільму) за стрічку «Дерево життя». Але «Гілка» не завжди була основною нагородою Канн та однією з найпрестижніших нагород у світі кіно.
До 1954 року вищою нагородою Каннського фестивалю за кращу режисерську роботу був «Гран-прі міжнародного кінофестивалю». Приз являв собою витвір модного сучасного дизайнера.
Наприкінці 1954 року за ініціативи Робера Фавра ле Бре, який був на той момент виконавчим директором фестивалю, Адміністративна рада фестивалю замовляє декільком відомим ювелірам проект нагороди із зображенням пальми, яка фігурує на гербі міста Канни.
Кращим був визнаний ескіз Люсьєни Лазон, на сонові якого і був виготовлений новий приз. Нагорода являє собою стилізовану пальмову гілку зі скошеним нижнім краєм у формі серця, встановлену на теракотовій підставці.
1955 року перша в історії фестивалю премія «Золота пальмова гілка» була присуджена Делберту Манну за фільм «Марті».
Від 1964 року до 1974-го журі повертається до вручення «Гран-прі».
Від 1975 року основною нагородою і символом Каннського фестивалю знову стає «Золота пальмова гілка». З цього часу премія щорічно вручається за кращий повнометражний фільм офіційної конкурсної програми. Підкреслюючи значимість нагороди, журі оголошує ім’я лауреата «Золотої пальмової гілки» в останню чергу.
На початку 1980-х років округла підставка, на якій встановлено пальмову гілку, поступово змінює форму, і в 1984 році стає пірамідальною.
1992 року Тьєррі де Буркене надає нагороді новий вигляд, вручну виточивши пальмову гілку та підставку з кришталю.
1997 року пальмова гілка отримає свій сучасний вигляд завдяки Каролін Шефеле, президенту швейцарського ювелірного дому Chopard, який щорічно безкоштовно виготовляє вищу нагороду фестивалю. Виконаний з 24-каратного золота, приз вручну відливають за допомогою воскової форми і встановлюють на огранену кришталеву підставку. Нагороду представлено в синьому саф’яновому футлярі.
Від моменту свого створення премію «Золота пальмова гілка» лише одного разу вручено жінці: 1993 року її отримала уродженка Нової Зеландії Джейн Кемпіон за стрічку «Піаніно».
З нагоди 50-річного ювілею фестивалю 1997 року Інгмару Бергману було присуджено вищу нагороду «Пальма Пальм». В присутності 28 лауреатів премії її отримала дочка Бергмана Лінн Ульман.
На сьогоднішній день лише п’ять режисерів входять до кола обраних, які двічі удостоювалися високої нагороди: Френсіс Форд Коппола, Сехей Імамура, Біллє Аугуст, Емір Кустуриця та браті Дарденни.
Алексей Першко 24 травня 2011


Ім’я:
24 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом

Від авторки "Неортодоксальної».

24 червня 2021 0 214
«Загін самогубців: Місія навиліт». Новий трейлер «Загін самогубців: Місія навиліт». Новий трейлер

Зовсім скоро в кіно!

23 червня 2021 0 381
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 407
«Білосніжка» від режисера «Людини-павука» «Білосніжка» від режисера «Людини-павука»

Головну роль отримала Рейчел Зеглер.

23 червня 2021 0 398
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 573