Тонка червона лінія


Новини: Тонка червона лінія

Теренс Малік. Частина 2

Знімаючи «Дні жнив», Теренс Малік зіштовхнувся з певними труднощами: постійні переписування сценарію, схильність режисера до імпровізації, яка мала б привести до «Моменту істини» ( а він все не наступав та не наступав), складні стосунки з продюсерами, які були незадоволені затягуванням знімального процесу та його здорожчанням, провал фільму в прокаті. Все це надовго відвернуло Маліка від кінематографу. Він згадує про свою першу професію – викладання філософії і пише статті для часописів «Лайф» та «Нью-йоркер». В цей період Малік живе то в Техасі, то в Парижі (його друга дружина була француженкою), багато мандрує, захоплюється релігією. І все ж кінематограф вабив його. Ще 1988 року у Маліка виникає ідея сценарію за романом Джеймса Джонса «Тонка червона лінія» і в травні 1989 року він завершує чернетку сценарію, хоча незабаром він покидає проект ще на довгих 6 років. 2 роки Малік витрачає на переговори з акторами, і зйомки «Тонкої червоної лінії» починаються лише 1997 року. Правда, в даному випадку повільності Маліка є пояснення: по-перше, у фільмі близько 60 ролей зі словами, а, по-друге, йому вдалося захопити ідеєю людськості чоловічої дружби в нелюдських умовах війни багатьох зірок – Джеймса Кевізела, Шона Пенна, Джона Траволту, Ніка Нолта, Джона Кьюсака, Вуді Харрелсона, Джорджа Клуні. Стрічка вийшла до прокату наприкінці 1998 року, зібрала відносно непогану касу (81 мільйон доларів) і була номінована на «Оскар» в 7 категоріях, але в результаті поступилася у всіх. Але фільм було оцінено в Європі – у лютому 1999 року «Тонка червона лінія» перемагає на Берлінському фестивалі. Гарячий відгук отримала стрічка і у критики: багато спеціалістів вважає її маліковською «Іліадою» і найзначнішим військовим фільмом з часів «Апокаліпсису сьогодні» Френсіса Форда Копполи.
Про відомий перфекціонізм Маліка свідчить такий факт, пов’язаний з фільмом «Тонка червона лінія»: повний хронометраж оригінальної версії стрічки складає близько 6 годин (а не 3, як в прокатній версії), а в ході монтажу з фільму було цілком вирізано сцену з Міккі Рурком. Можливо, щоб хоч якось зменшити свою вину перед актором Малік зробив його єдиним власником повної оригінальної версії стрічки.
І знову Малік, який веде затворницький образ життя і не любить гламурну метушню, на довгі 5 років занурюється у мовчання. Щоб вийти з нього з наступним фільмом під назвою «Новий світ».
Алексей Першко 30 травня 2011


Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 1002
У «Круелли» буде друга частина У «Круелли» буде друга частина

Сиквел приквела.

06 червня 2021 0 2325
8-й Чілдрен Кінофест завершив роботу 8-й Чілдрен Кінофест завершив роботу

І оголосив переможців

08 червня 2021 0 1893
Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 190
Знайдено актрису на головну роль у новому «Хижаку» Знайдено актрису на головну роль у новому «Хижаку»

Зірковий час Ембер Мідфандер.

05 червня 2021 0 2468