Агірре, гнів Божий


Новини: Агірре, гнів Божий
Шедевр Вернера Герцога
Оригінальна назва: Aguirre, der Zorn Gottes
Виробництво, сценарій та постановка – Вернер Герцог
Оператор – Томас Маух
Музика – Пополь вух
Виконавці головних ролей: Клаус Кінскі (дон Лопе де Агірре), Руй Гуерра (дон Педро де Урсуа), Хелена Рохо (Інес де Атенсаль), пітер Берлінг (дон Фернандо де Гузман), Сесілія Рівера (Флорес де Агірре).
Знято на 35-мм в системі Eastmancolor.
Тема: Перу, 16-те сторіччя. Одисея маленької групи іспанських конкістадорів в пошуках легендарного Ельдорадо. Течії, індіанці, голод, лихоманка та мавпи встануть на шляху завойовників. Історія манії величі, яка переростає в безумство. Подорож без повернення.
Знятий в 1972 році, шедевр Вернера Герцога «Агірре, гнів Божий» з геніальним Клаусом Кінські в головній ролі, приніс світову славу режисерові, ім’я якого до тих пір було відоме лише критикам та вузькому колу поціновувачів.
За основу Герцог взяв дитячу книжку про іспанських конкістадорів на чолі з Пісарро, які вторглися в Перу на початку 16-го сторіччя. Розбрат між конкістадорами призвів до смерті Пісарро, а маленька група іспанців на чолі з доном Лопе де Агірре вирушає на пошуки скарбів Ельдорадо. Але грізна перуанська природа швидко зменшить потяг конкістадорів до завойовництва, влади та збагачення.
Фільм знімався протягом 7 тижнів на одному з притоків Амазонки – Ріо Наней. Плоти для зйомок збудували місцеві індіанці, яких було найнято для масовки. Виконавець головної ролі Лопе де Агірре – блискучий та харизматичний Клаус Кінські – настільки вжився в образ збожеволілого конкістадора, що, за чутками, Вернер Герцог був змушений пригрозити смертю, щоб заспокоїти актора. Що, втім, не заважило Кінскі стати актором-фетишем Вернера Герцога. Кінскі можна побачити ще в кількох стрічках Герпцога, зокрема, в «Носферату, привиді ночі» та «Зеленій кобрі». В «Фітцкарральдо» Герцога актору знову довелося помірятися силами з південноамериканськими джунглями. Цього разу – в Бразилії.
Алексей Першко 31 травня 2011


Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 306
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 299
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 294
Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4» Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4»

Друг чи ворог?

08 червня 2021 0 1310
Вже в історії Вже в історії

50-й кінофестиваль «Молодість» завершив роботу

06 червня 2021 0 1713