Кіно: абетка


Новини: Кіно: абетка

Почнемо з азів

Про кіно, як і про футбол, всі знають все. Але сучасний масовий вітчизняний глядач не звик бачити в кіно щось окрім чистої розваги, навіть не підозрюючи, що вигадки інтелектуалів від кінематографу потім успішно та масово використовуються режисерами, націленими виключно на комерційний успіх. Без мельєсів, хічкоків, годарів та джармушів не було б і сучасного кінематографічного атракціону. З найбіль свіжих прикладів: ручна камера «Догми 95» (фон Трір, Вінтерберг та компанія) цілком успішно перемістилася до бойовиків на кшталт «Ультиматуму Борна» Пола Грінграсса, який творчо засвоїв цю техніку і цей естетичний прийом.
Та й спецефекти як складова кінематографу-атракціону також народилися не вчора: ще піонер кінематографу Жорж Мельєс активно використовував їх у своїх стрічках, і більше того – без них його фільмів просто не було б.
Мало хто замислюється над тим, що ритм того чи іншого фільму задається не стільки швидкістю, наприклад, руху в кадрі чергової тачки Дома Торетто, а довжиною кадру та кількістю монтажних склейок.
Чи багато з наших шановних відвідувачів підозрюють, що кіно, як і будь-яке (все ж таки) мистецтво має власну мову з тільки їй притаманними законами?
Чи багато з вас, сліпо захоплюючись зірками рангу Бреда Пітта та його чарвної дружини, знають мегазірок тих часів, коли ім’я їм ще було не легіон?
Навіть якщо більшість наших читачів дадуть негативну відповідь на ці питання, редакція порталу kino-teatr.ua хоче щиро вірити, що наша нова ініціатива – розділ новин «Кіно:абетка» - не тільки створить певний спільний термінологічний інструментарій (адже для дискусії потрібні якісь спільні точки дотикання окрім аргументу «сам дурень»), але й зверне увагу якоїсь кількості наших читачів на історію кіно, його канони, його героїв та його ключові фільми.
В рубриці «Кіно:абетка» ми будемо щоденно (крім вихідних та святкових днів;) публікувати статті по історії кіно, розвитку його технологій, зірках минулого, режисерах та фільмах, які відчутно вплинули на долю світового кіно. В недалекому майбутньому (орієнтовно – на початку осені) цей розділ перетвориться на самостійний розділ порталу kino-teatr.ua, і, як ми сподіваємося, стане скромним стартовим майданчиком для вітчизняного глядача в неохопний світ кіно, який не обмежується капітаном Джеком Горобцем, трансформерами та безкінечним похміллям в різних куточках світу.
Алексей Першко 05 червня 2011


Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 208
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 1014
Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 631
У «Круелли» буде друга частина У «Круелли» буде друга частина

Сиквел приквела.

06 червня 2021 0 2336
8-й Чілдрен Кінофест завершив роботу 8-й Чілдрен Кінофест завершив роботу

І оголосив переможців

08 червня 2021 0 1904