Олександр Великий


Новини: Олександр Великий

Кращий історичний фільм №2
Оригінальна назва: Alexander The Great
Виробництво, сценарій та постановка: Роберт Россен
Оператор: Роберт Каршер
Декорації: Андре Андрєєв
Костюми: Девід Фолкс
Музика: Маріо Насімбене
Виконавці: Річард Бартон (Олександр Великий), Фредрік Марш (Філіпп Македонський), Даніель Дарьйо (Олімпія), Гаррі Ендрюс (Дарій)
Знято на 35мм. В системах Cinemascope та Technicolor
США, 1956, 2 години 23 хвилини
Тема: стрімкий злет Олександра, сина Філіпа Македонського в 4-му сторіччі до Різдва Христового. Після підкорення Греції він переможе в Персії війська Дарія та дійде до Індії, де й помре у віці 32-х рокі, через 10 років після початку своїх завювань.
Хоча Роберт Россен відомий кіно манам радше як автор чорного фільму (сценарій стрічки «Бурхливі двадцяті», постановка «Шахрая») або за своїм найвідомішим фільмом «Вся королівська рать», не варто обходити увагою і його «Олександра Великого», в якому він виступив в трьох іпостасях – продюсера, сценариста та режисера. На початку 50-х років Россен – член комуністичної партії, рятуючись від сумно відомого «полювання на відьом» в Голлівуді був змушений виїхати з США, і перебрався до Італії. Саме тут протягом 3-х років від відточував свій проект про Олександра Македонського. Річард Бартон, до рук якого потрапляє сценарій майбутньої стрічки, буквально проковтнув його, визнавши його «виключно напруженим», і негайно погоджується виконати головну роль.
Охоплений ентузіазмом Россен збирався зняти 3-годинний фільм, але після зйомок, які увійшли до легенди, його фінансові партнери зобов’язали його вирізати близько 40 хвилин. А зйомки і справді були легендарними: армію Олександра Великого грали 45 тисяч чоловік, що на 10 тисяч перевищує чисельність…самої армії Олександра Великого.
Залишається лише мріяти про те, щоб побачити повну режисерську версію стрічки, оскільки стрічка авторська і сповнена роздумами.

Алексей Першко 07 червня 2011


Ім’я:
24 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Білосніжка» від режисера «Людини-павука» «Білосніжка» від режисера «Людини-павука»

Головну роль отримала Рейчел Зеглер.

23 червня 2021 0 308
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 492
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 313
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 488