Канни


Новини: Канни

Частина 1: місто

Щоб зрозуміти глибинну сутність тої чи іншої культової події, необхідно уявити собі місце його проведення і атмосферу, яка там панує. Не є виключенням і найпрестижніший кінофестиваль світу – Каннський. Адже без короткого екскурсу в історію міста Канни неможливо зрозуміти, чому символом головного призу фестивалю обрано саме пальмову гілку. Тож почнемо.
Люди селилися на південному узбережжі Галлії з давніх давен, і вже у другій половині 5 сторіччя до нашої ери тут виникають грецькі поліси – Афінополіс (нинішній Сен Тропе), Нікея «Ніцца» та Антиполіс (Антиб). Поруч з ними з часом виникають і римські поселення, до яких належать і нинішні Канни.
395 року чернець Гонорат облюбував для будівництва монастиря острівець Леріна, який знаходиться неподалік від Канн. Через неймовірну кількість змій місце вважалося непридатним для життя, і Гонорат на час будівництва змушений був влаштувати тимчасове житло на пальмі. 412 року монастир було збудовано, а згодом він став центром абатства Лерен, яке підкорило собі оточуючі землі. За свої подвиги Гонорат був возведений у сан святих, острів – перейменовано на його честь, а гербом абатства став блакитний щит зі срібною пальмовою гілкою по діагоналі.
Прованс, де знаходяться Канни, було приєднано до Франції лише 1481 року королем Людовиком XI, і на гербі з’явилися золоті королівські лілії. В такому вигляді герб був успадкований Каннами разом з девізом «Пальма нагороджує переможця».
До середини 19-го сторіччя Канни і околиці ведуть сонне життя рибацького селища, поки їм не надають неочікувану послугу пьємонтські митники, які не пропустили мандрівного англійського лорда Броугема. Так англійський аристократ потрапляє до Канн і, вражений красою цих місць,  оселяється тут, поклавши початок існуванню Канн як привілейованого курорту для англійців, а потім і для американців. З часом колишнє рибацьке селище перетворюється також і на заповідник коронованих осіб та їхніх фавориток. З приходом нових часів життєрадісний капіталізм не міг пройти осторонь такого смачного шматка. Для полегшення гаманців аристократії стали з’являтися казино з професійними шулерами, кафе-шантани з модними співачками та «рухливими картинками», фешенебельні будинки розпусти з розкішними повіями та «випускниками Кембриджу»  з кримінальним минулим. Як вірно зазначили в своїй книзі «Історія Каннського фестивалю» О.Дунаєвський та Д.Генералов «в кінці кінців місто перетворилося в шалений симбіоз напівп’яних патриціїв та напівтверезих плебеїв». Зачарований цією фантастичною атмосферою поет, юрист і депутат парламенту Стефан Лежар публікую 1887 року повість «Лазурний берег», присвоївши таким чином французькій Рівьєрі її знамениту назву.
Французи також внесли свою частку в легенду Канн: відходи мильної фабрики на початку позаминулого сторіччя утворили стежинку, яку було перетворено на вулицю Маленького Хреста (Пті Круа). Ставши фешенебельним курортом, Канни змінили цю назву на більш помпезну і відому тепер всьому світові – променада Круазетт.
Сьогодні Канни – місто, яке залишається з людьми на все життя. Бані його церков, фататстичні парки та вілли, лабіринти вулиць, знамениті ювелірні та антикварні магазини, картинні галереї та розкішні готелі манять до себе не тільки туристів, але й численних діячів кіно. Тут Жан Деллануа знімав «Макао, пекло гравців» та «Собор Паризької Богоматері», Марсель Л’Ербьє – «Таємницю жовтої кімнати», Анрі Верней – «Мелодія з підвалу», а Клод Лелуш – «З Новим Роком!».
Особливе місце в обличчі Канн займають його легендарні готелі – «Карлтон», «Мажестік» та «Мартінез» - які стають на час фестивалів зосередженням найзірковішої публіки світового кіно.
Ось на такому сценічному майданчику і мало розгорнутися драматичне дійство під назвою «Каннський міжнародний кінофестиваль». До речі, віднедавна прийнято офіційно говорити просто – «Каннський фестиваль». І дійсно – який ще фестиваль може проходити в Каннах, як не кінематографічний!
Алексей Першко 09 червня 2011


Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 317
Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр

Від Леоса Каракса.

22 червня 2021 0 208
Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання» Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання»

Дует з «Лобстера» знову разом.

22 червня 2021 0 316
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 338