Одеський кінофестиваль оголосив конкурсну програму


Новини: Одеський кінофестиваль оголосив конкурсну програму

Організатори другого Одеського міжнародного кінофестивалю оголосили повну конкурсну програму і журі фестивалю.

Другий Одеський міжнародний кінофестиваль, який пройде в Одесі з 15 по 23 липня 2011 року, нарешті-то обзавівся повною конкурсною програмою. За нагороди фестивалю будуть боротися 14 фільмів з Франції, США, Британії, Німеччини, Болгарії, Бельгії та інших країн. Україну у конкурсі представить фільм «БЕС ПОР NO» українського режисера Олександра Шапіро.
Всього на Одеському кінофорумі покажуть майже 100 фільмів з 40 країн, серед яких 3 світові, 10 міжнародних та більше 40 національних прем'єр.
- Порівняно з минулим роком, кількість фільмів зросла вдвічі, - розповідає президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. - Ми дійсно не прагнемо до того, щоб опинитися у фестивальній категорії А, але все сприяє цьому. За останній рік з метою відібрати краще з кращого ми побували на 30 світових кінофестивалях - Берлінале, Венеціанському, Санденс, Канни, Кінотавр і багатьох інших.
Журі ОМКФ очолить польський режисер і актор Єжи Штур. Також у журі кінофестивалю цього року португальська актриса, яка виконала одну з второпланнових ролей у «Кримінальному чтиво», Марія де Медейруш, українська актриса Ада Роговцева, культовий російський режисер і сценарист Валерій Тодоровський, німецький кінокритик Клаус Едер.
Крім конкурсної програми, у відвідувачів фестивалю буде можливість побачити гала-прем'єру «Ларрі Краун» - режисерський дебют Тома Хенкса, а таже програми «Спеціальних показів», «Українська лабораторія», «Французька лабораторія», «Нове російське кіно», «Фестиваль фестивалів », ретроспективи «Монті Пайтон», «Made in Odessa» та «Українська комедія».
- Багато хто помилково вважає, що фільм на Одеському кінофестивалі повинен бути комедією. Це зовсім не так, - стверджує арт-директор ОМКФ Алік Шпилюк. - Головне, щоб фільм володів почуттям гумору. Упевнений, фільми другого Одеського кінофестивалю змусять зал вибухати сміхом, іронічно посміхатися або навіть сміятися крізь сльози.
Закриє кінофестиваль фільм Олександра Гордона «Вогні кубла», головні ролі в якому виконали Оксана Фандера, Богдан Ступка та Ада Роговцева. Фільм-відкриття організатори досі тримають в секреті, обіцяючи здивувати відвідувачів і гостей вже в день офіційного відкриття кінофестивалю.
Серед почесних гостей ОМКФ в цьому році Джон Малкович, Михайло Пореченков, Дмитро Дюжев, Олексій Горбунов, Роман Карцев, Отар Іоселіані, Гоша Куценко та інші.
Переможцем першого Одеського міжнародного кінофестивалю стала кінокартина Андрія Кавуна «Дітям до 16-ти ...».
Катя Зиновьева 14 червня 2011


Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 699
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 532
Чи повернеться «Київ» до Києва? Чи повернеться «Київ» до Києва?

Суд повернув кінотеатр колишнім орендарям

24 червня 2021 0 310
Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом

Від авторки "Неортодоксальної».

24 червня 2021 0 345