В Одесі покажуть танці в 3D


Новини: В Одесі покажуть танці в 3D

На Одеському міжнародному кінофестивалі, який пройде з 15 по 23 липня 2011 року, відбудеться прем'єра першого в світі артхаусного 3D-фільму "Піна" - документальної кіно-поеми Віма Вендерса про одного з найбільш екстраординарних хореографів ХХ століття, Піне Бауш.

Її називали "Пікассо танцю" - за радикально нове бачення хореографії, яке вивело танець на новий щабель еволюції. Німецький хореограф Піна Бауш прославилася на всіх континентах, і, як писала про неї газета The Guardian - "навіть ті, хто терпіти не міг її постановки, були не в силах їх забути". Піна померла в 2009 році прямо на сцені свого театру в Вупперталі. Це трапилося за кілька днів до початку зйомок їх з Вімом Вендерс документального фільму.
Вендерс дружив з Піной Бауш з 1980-х, але тільки коли режисер вперше побачив фільм, знятий в 3D, ідея документальної біографії оформилася остаточно. "Я був упевнений, що 3D і танець створені одне для одного. І я не розчарувався" - розповів він в інтерв'ю газеті The Sunday Times.
Після смерті своєї головної героїні Вендерс зупинив кіно-виробництво. Однак танцюристи театру Піни Бауш наполягли на тому, щоб фільм з'явився.
В результаті, в 2011 році на Берлінському кінофестивалі відбулася прем'єра "Піни" - пронизливого триб'юту, в якому близькі Піни Бауш віддали належне пам'яті свого вчителя, кумиру і другу. В основі фільму - 4 найголовніші постановки Піни Бауш, які вона встигла відібрати для цього проекту: "Кафе Мюллер" - танець зі столами й стільцями; культова "Весна Священна", яку танцюють на сцені, покритої торфом; монументальний "Повний місяць", сценографія якого включає величезну скелю на пів-сцени, і "Контактхоф" - балет тілесних емоцій. Зйомки танцювальних перформансів проходили як на сцені легендарного Театру у Вупперталі, так і в самому місті - на перехрестях, залізничних переїздах, занедбаних будівлях і порожніх басейнах. Крім цього, у фільм увійшли інтерв'ю-спогади членів міжнародної танцювальної трупи Піни Бауш, і кілька архівних зйомок самої Піни.
"Піна", яку вже прозвали в пресі "першим артхаусним фільмом в 3D" і навіть "першим твором мистецтва в 3D", на Одеському кінофестивалі буде представлена вперше в СНД. А у вересні 2011 року компанія "Артхаус Трафік" випускає документальний мюзикл Віма Вендерса в український прокат.
Катя Зиновьева 05 липня 2011


Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Елайджа Вуд стане Токсичним Месником Елайджа Вуд стане Токсичним Месником

Сумували за Фродо?

05 червня 2021 0 2852
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 2343
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1958
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 2082
Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 881