Короткий екскурс по "Гаррі Поттеру"


Вже в середу 13 липня підійдуть до кінця пригоди найвідомішого в світі хлопчика-чарівника Гаррі Поттера. Kino-teatr.ua запрошує ранніх і пізніх фанатів Хлопчика, Який Вижив згадати як все починалося і до чого це все призвело.

«Гаррі Поттер і Філософський камінь» (2001 рік). Вже на момент екранізації, романи Джоанн Роулінг користувалися високою популярністю в усьому світі. В Україні фільм вийшов у кінопрокат, коли на російську мову було переведено дві перші частини епопеї. Режисером першого «Поттера» став відомий Кріс Коламбус, який на головну роль запросив десятирічного британця Деніела Редкліффа, який встиг засвітитися в "Кравці з Панами" з Пірсом Броснаном і Джеффрі Рашем.
Отже, перша частина показує нам маленького Гаррі Поттера, що живе в родині рідної сестри своєї матері. Гаррі ще не знає, що незабаром йому відкриється цілий чарівний світ, у якому майже всі вважають хлопчика справжнім героєм. Уже в перший рік свого навчання в школі чарів і магії Гогвартс Гаррі встигає поборотися з тролем, завести дружбу з місцевими примарами, стати наймолодшим гравцем в квідич і ще раз перемогти самого страхітливого мага чарівного світу - Волдеморта.
Що слід згадати про фільм? У першу чергу «Філософський камінь» просто підірвав аудиторію в 2001 році своїми гармонійними спецефектами - історія не виходила за рамки дитячої казки, але одночасно стала повноцінним блокбастером, який не мав на той час рівнозначних аналогів. Згадайте - польоти Гаррі на мітлі, чудові сцени з плащем невидимкою і, звичайно, просто неймовірна шахова партія, показана у фіналі.
«Гаррі Поттер і Таємна кімната» (2002 рік). На хвилі популярності першої частини пригод Гаррі та його друзів, практично відразу ж було знято продовження. Кардинальних змін кінокартина не зазнала - акторський склад залишився колишнім, спецефекти були витримані в тому ж стилі, і казка, як і раніше залишалася казкою. Ще не відчутно то тотальне дорослішання героїв, яке чекає глядачів у наступних частинах.
Сюжет другої частини зосереджений на другому році навчання Гаррі Поттера в Гогвортсі. Раптово в школі магії оголошується невидимий злодій, що заморожує учнів одним лише поглядом. Ходять чутки, що нащадок великого і жахливого Салазара Слизерина відкрив міфічну Таємну кімнату, випустивши звідти страшну істоту. Згодом підозри починають падати на Гаррі, і ситуація стає зовсім критичною, коли жертвою виявляється найкраща подруга Гаррі Герміона Грейнджер.
Що слід згадати? Неймовірні, чудові своєї кумедністю сцени польоту Гаррі й Рона на машині Артура Візлі, величезні павуки, що викликають справжню огиду і цікаве візуальне втілення подорожей за спогадами Тома Реддла.

«Гаррі Поттер і в'язень Азкабану» (2004 рік). З упевненістю третю частину про пригоди Гаррі можна назвати воістину знаковою - по-перше, до вже успішного, який став на ноги, проекту був залучений культовий Гарі Олдмен, а по-друге, герої почали дорослішати разом зі своїми глядачами. Проект змінив режисера Кріса Коламбуса на Альфонсо Куарона, досі знімав в основному незалежне кіно. І хоча «Гаррі Поттер» до цього часу жив уже своїм життям, і мало що залежало від режисерів, третя частина стала найменш прибутковою - замість вже звичних майже мільярдних зборів, кінокартина зібрала всього 700 мільйонів доларів.
Фільм розповідає про третій рік навчання Гаррі в Гогвартсі, але тепер вже весь магічний світ починає завмирати від очікування неминучого - на волю з в'язниці Азкабан вирвався найнебезпечніший злочинець Сіріус Блек і, о видно, він збирається помститися Гаррі, якого вважає винним у своїх бідах. Крім цього ми побачимо персонажів Рона і Герміони, що починають проявляти один до одного прихований інтерес.
Що слід згадати? Роль Сіріуса Блека стала для Олдмена, можливо, і не кращою, але зіграною чудово - згадайте ці тремтячі руки і шалено блискучі очі. Крім того, графічно цікаво виконаний гіпогриф, красиво зняті переміщення в часі Герміони, а вже сцени з надутою Гаррі тітонькою Мюрріелль і божевільним автобусом просто вище всіляких похвал.
«Гаррі Поттер і Кубок вогню»(2005 рік). Четверта частина поттеріади знову змінила режисера - тепер студія Warner Bros. запросила на цю посаду Майкла Ньюелла, який встиг прославитися «Посмішкою Мони Лізи», а вже пізніше - екранізацією Маркеса «Кохання під час холери». Фільм набув більш драматичний відтінок, а візуальні ефекти зайняли в ньому одне з головних місць, поступово витісняючи умовність чарів.
Новий навчальний рік в Гогвортсі нічим не затьмарений для всіх, крім трійці Гаррі, Рона і Герміони, які починають підозрювати, що Волдеморт воскрес і готуватися знову вступити в боротьбу за світове панування. До того ж, у школі магії оголошується турнір серед чарівників і раптово Гаррі дізнається про свою участь. Тепер хлопчикові належить битися з тими, хто старший і досвідченіший, ніж він, а крім того - лицем до лиця зустрітися з Темним Лордом.
Що слід згадати? Четверта частина була насичена дорогими спецефектами, а до проекту був залучений Роберт Паттінсон, який через кілька років стане знаменитим Едвардом Калленом. Варто згадати неймовірну погоню дракона за Гаррі і дивовижний підводний світ гогвартського озера.
«Гаррі Поттер і Орден Фенікса» (2007 рік). П'яту частину вже не рекомендували до перегляду особам молодше 13 років. Режисерське крісло зайняв Девід Йетс, який залишився в проекті до фінальної частини. Починаючи з п'ятої частини «Поттер» переживає своє переродження - Йетс кардинально змінює загальну картинку фільму, переводячи зображення в темні тони, що створює атмосферу фаталізму.
У Гаррі та його друзів не виникає сумнівів про повернення Волан-де-Морта, але ось майже весь інший магічний світ їм не вірить. Тоді юні чарівники дізнаються про існування таємного Ордена Фенікса, покликаного боротися з Темним Лордом. І, звичайно, Гаррі, Рон і Герміона не стоятимуть осторонь ...
Що слід згадати? П'ята частина порадувала глядачів чудовою грою епатажної Хелени Бонем Картер. Крім того, «Орден Фенікса» був першою частиною поттеріади, випущеної як для звичайних кінотеатрів, так і для кінотеатрів IMAX. Серед особливих сцен фільму - перший поцілунок Гаррі, неймовірні сцени в Міністерстві Магії і фінальна боротьба Гаррі і Дамблдора з Волдемортом.
«Гаррі Поттер і Напівкровний Принц» (2009 рік). Шоста частина поттеріади стала однією з найбільш невідповідних книгам екранізацією. Багато глядачів задавалися питанням - а що ж чекає нас далі? Як зуміють показати ті 200-300 сторінок, які з шостого фільму нещадно викреслили?
Фільм зосереджується на зв'язку Гаррі і Темного Лорда. До того ж, фанатам представилася чудова можливість познайомитися ближче з кимось, крім Поттера і його друзів. Нам показують уривки спогадів Северуса Снегга і відкривають причини його антипатії до Гаррі. Також, ми дізнаємося історію маленького сироти Тома Реддла, якому незабаром судилося стати страхітливим Волдемортом.
Що слід згадати? У шостій частині епопеї ми можемо побачити кількох Реддла - повстав з мертвих, 6-річного та 16-річного. До речі, 16-річний Реддл в «Таємній кімнаті» і він того ж віку в «Напівкровному принці» зіграні різними акторами. Однією з найшикарніших сцен шостого фільму стала подорож Гаррі і Дамблдора в печеру, де Волан-де-Морт заховав один зі своїх горокраксів. Крім цього, сцена в печері стала і однією з найстрашніших за всі шість частин.
«Гаррі Поттер і Смертельні реліквії. Частина перша» (2010 рік). Щоб надолужити згаяне у другій частині і не створювати нових упущень, студія Warner Bros. і режисер Девід Йетс вирішили розділити останню частину епопеї на два фільми, відтягнувши фінал історії ще на рік. До фільму приєднався популярний актор Білл Найі, а Гогвартс-експрес змінив свій внутрішній вигляд.
Гаррі пускається в мандри, розуміючи, що своєю присутністю наражає на небезпеку всіх своїх друзів та прихильників. Рон і Герміона, тим не менш, слідують за своїм другом, допомагаючи йому в пошуках нових горокраксів Темного Лорда. Тим часом по чарівному світу прокочується хвиля репресій і вбивств - Смертежери, поплічники Волдеморта, прагнуть знищити і поневолити всіх тих, хто виступає проти нового режиму.
Що слід згадати? Перша частина «Смертельних реліквій» позначилася приголомшливими натурними зйомками в Шотландії, які порадують багатьох глядачів. Спецефектів у фільмі настільки багато, що навіть складно виділити певні сцени. Але картина не втратила і зворушливості - ми можемо побачити Гаррі, який відвідує (вперше) могилу своїх батьків.
«Гаррі Поттер і Смертельні реліквії. Частина друга» (2011 рік). Вперше за 10 років одним з продюсерів фільму стала автор «Гаррі Поттера» Джоан К. Роулінг. Фільм буде випущений в форматах 2D, 3D і для IMAX-3D кінотеатрів. Актори представили фільм у рамках світової прем'єри 7 липня в Лондоні на Трафальгарській площі, зібравши тисячі фанатів з усіх куточків світу. Таким чином, і актори, і студія, і навіть письменниця підписалися під слоганом «Все закінчиться».
Нас чекає фінальна битва Ордена Фенікса та учнів чарівної школи за Гогвартс, розкриття інтриги сюжетної лінії Дамблдора і, звичайно ж, останній бій Гаррі Поттера і Волан-де-Морта. Для тих, хто не читав книгу, додам лише, що глядачів чекає чимало потрясінь, а чорне може завжди виявитися білим. І навпаки. Фінал обіцяє бути по-справжньому грандіозним і неймовірним.
На книгах і фільмах «Гаррі Поттер» виросло ціле покоління - 10 років очікувань нових томів і екранізацій пригод хороброго чарівника і його відважних друзів сколихнули весь світ. Гаррі Поттер став метафорою до всього, що пов'язане з магією, та й просто самим знаменитим чарівником. І, погодьтеся, «Гаррі Поттер» - далеко не найгірші книги і фільми, на яких росло покоління. А тепер - все закінчиться 13 липня.
Катя Зиновьева 10 липня 2011


Ім’я:
24 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 2237
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 1846
Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр

Від Леоса Каракса.

22 червня 2021 0 422
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 278
«Білосніжка» від режисера «Людини-павука» «Білосніжка» від режисера «Людини-павука»

Головну роль отримала Рейчел Зеглер.

23 червня 2021 0 269