Варрава


Новини: Варрава

Історичний фільм №6

Оригінальна назва: Barrabas
Продюсер: діно де Лаурентіс
Режисер: Річард Флейшер
Сценарій: Крістофер Фрай за романом Пера Лагерквіста
Оператор: Альдо Тонті
Декорації: Мауріціо Кьярі
Музика: Маріо Насімбене
Монтаж: Реймонд Пултон
Виконавці головних ролей: Ентоні Квінн (Варрава), Сільвана Мангано (Речель), Гаррі Ендрюс (Петро), Вітторіо Гассман (Сахак), Джек Пеленс (Торвальд).
Знято в системах Technirama та Technicolor
США, кольоровий, 144 хв., 1962
Тема: Дивовижна доля Варрави, того злочинця, якого звільнили «замість Христа». Його наречену Ракель було побито каміння за єресь, він сам проведе багато років на каторзі, прикований одним ланцюгом до християнина на ім’я Сахак. Буде він і гладіатором, якого звільнять, а незабаром розіпнуть за участь в підпалі Риму часів імператора Нерона.
Через чотири роки після того як американець Річард Флейшер зняв один з найвідоміших своїх фільмів «Вікінги», італо-американський продюсер Діно де Лаурентіс обере його для екранізації роману відомого шведського письменника Пера Лагерквіста. Хоча Лаурентіс мріяв бачити в кріслі режисера великого Федеріко Фелліні. Першу екранізацію цього роману здійснив 1953 року видатний шведський режисер Альф Шьоберг. А Річард Флейшер сповна скористується перевагами кольору та величезного на ті часи бюджету, щоб створити один із най вражаючих пеплумів в історії кіно.
Першою у фільмі Річард Флейшер вирішив зняти сцену розп’яття Христа. Сцена знімалася в містечку Роккастрадо, в 200-х кілометрах від Риму 15 лютого 1961 року. Дату було обрано невипадково – цього дня було повне сонячне затемнення. Своєю красою та обставинами, в яких вона знімалася, ця сцена примусила місцевих жителів впасти на коліна та почати молитися. Вражають і сцени гладіаторських боїв, в яких були задіяні три сотні бійців та дві тисячі глядачів. Що ж стосується Ентоні Квінна, який виконав головну роль, то його гра наводить на думку, що в одному із свої попередніх життів він і був Варравою.
Варто також зупинитися і на особистості режисера Річарда Флейшера.  Його фільми «Вікінги» та «Нові центуріони» були хітами ще радянського прокату, а новим покоління вітчизняних глядачів він може бути знайомий за стрічками «Конан-руйнівник» та «Рудя Соня» з Арнольдом Шварценеггером. Флейшер був режисером різноплановим і ніколи не грав з глядачами в піддавки: його екранний світ був позбавлений будь-якої умовності і життєрадісності і постійно зривався в натуралістичну жорстокість. Полюбляв Флейшер і вивертати навиворіт і традиційні жанри, і «Варрава» якраз приклад цього: картонний світ пеплумів він залив кров’ю, потом та брудом. Великим режисером Флейшер не був, але й не був і просто спритним ремісником, якими переповнений зараз Голлівуд. То ж практично всі фільми режисера заслуговують на увагу сучасного кіномана.
Алексей Першко 11 липня 2011


Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр Трейлер мюзиклу «Аннетт» з Драйвером і Котійяр

Від Леоса Каракса.

22 червня 2021 0 407
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 264
«Білосніжка» від режисера «Людини-павука» «Білосніжка» від режисера «Людини-павука»

Головну роль отримала Рейчел Зеглер.

23 червня 2021 0 251
«Загін самогубців: Місія навиліт». Новий трейлер «Загін самогубців: Місія навиліт». Новий трейлер

Зовсім скоро в кіно!

23 червня 2021 0 224
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 436