Щоденник Одеського кінофестивалю: Відкриття


Новини: Щоденник Одеського кінофестивалю: Відкриття

В Одесі входять в моду смокінги та вечірні сукні - вчора в одеській Опері відбулася церемонія відкриття другого Одеського міжнародного кінофестивалю.

Складно сказати, чого було більше на червоній доріжці ОМКФ - зірок чи реклами партнерів кінофесту, але, так чи інакше, Одеса вітала своїх гостей нещадно палючим сонцем і натовпами роззяв і журналістів. Перлина моря на цей раз привернула увагу воістину культових кінолічностей - американського актора Джона Малковича, російського режисера, номінованого на премію Оскар Микиту Михалкова, польського режисера, актора і сценариста Єжи Штура, всіма улюблену Аду Роговцеву та багатьох інших.
Зачитували вітальні телеграми - свій «привіт» фестивалю передав навіть президент України Віктор Янукович. Безумовно більш кумедною і дотепною виявилася мова корінного одесита Михайла Жванецького, розмірковує на тему кіно:
- Актори - унікальні люди, - розповідав він. - Але ще більш унікальні режисери. Глядачі бачать в кадрі лише акторів, часто навіть не підозрюючи, що за кадром ховається тверда рука режисера, яка направляє акторів на шлях істинний. Режисера не впізнаєш навіть з натовпу і саме кінофестивалі - це свято режисерів.
Єжи Штур, голова журі ОМКФ-2011, який знімався в Одесі в кримінальній комедії «Дежавю» зізнався, що повернувшись до цього міста пережив цього разу справжнісіньке дежавю. До захоплення Одесою приєднався і Джон Малкович:
- Мені дуже сподобалася Одеса. Гарне місто все таки, - говорить актор. - А найбільше мені сподобалися величезні мальви, які посаджені по всьому місту. Мені доводилося бувати раніше в Україну - лише кілька тижнів тому я побував в Ялті. У мене навіть виникла ідея створити там театральний фестиваль, але поки що це лише думки вголос.
Зірка «Трансформерів» Джон Малкович приїхав на кінофестиваль не з порожніми руками - він привіз глядачам фільм «Бути Стенлі Кубриком», в якому виконав головну роль. Вже після завершення церемонії одесити і гості міста мали чудову можливість подивитися фільм абсолютно безкоштовно на великому екрані на Потьомкінських сходах. Варто додати, що фільм привернув величезну кількість глядачів. Мабуть, навіть більше, ніж минулорічний показ «Броненосця Потьомкіна».
Ходять чутки, що в цьому році, щоб потрапити на червону доріжку із зірками, можна було придбати спеціальний vip-абонемент за ... 20 000 гривень. Судячи з кількості маловідомих осіб, спочатку не значилися в списках спеціальних гостей, такою можливістю не погребували багато. Крім червоної доріжки, vip-гості ще й отримують можливість посидіти в партері, відвідати всі фестивальні події, а потім знову пройтися по доріжці вже на закриття.
Далі глядачів чекають ще 100 картин з 40 країн, майстер-класи від відомих викладачів Олександра Мітти і Марка Тревіса, зустріч з Отаром Іоселіані і багато інших подій.
Катя Зиновьева 16 липня 2011


Ім’я:
14 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Знайдено актрису на головну роль у новому «Хижаку» Знайдено актрису на головну роль у новому «Хижаку»

Зірковий час Ембер Мідфандер.

05 червня 2021 0 1702
Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4» Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4»

Друг чи ворог?

08 червня 2021 0 1126
Сергій Лозниця знову в Каннах
ексклюзив
Сергій Лозниця знову в Каннах

З документальним фільмом «Бабин Яр. Контекст»

03 червня 2021 0 2163
У «Джокера» буде сиквел У «Джокера» буде сиквел

Сценарій напише автор першого фільму Тодд Філліпс.

31 травня 2021 0 2332
Вже в історії Вже в історії

50-й кінофестиваль «Молодість» завершив роботу

06 червня 2021 0 1534