І це було німе кіно


Новини: І це було німе кіно

«Артист» відкрив 2-й Одеський МКФ

Другий Одеський Міжнародний кінофестиваль демонструє свій клас, обравши в якості фільму відкриття справжній делікатес для аматорів кіно – стрічку «Артист» Мішеля Хазанавічюса з дивовижним Жаном Дюжарденом в головній ролі, що її в останню мить включили до конкурсної програми Каннського фестивалю 2011 року. У виграші виявилися всі – і організатори обох фестивалів, і глядачі.
Хазанавічюс, відомий нашій публіці по двом стрічкам про агента OSS 117 Юбера Боніссера де ла Бата «Каїр, шпигунське гніздо» та «Ріо не відповідає», вразив різкою зміною жанру: якщо вищезгадані стрічки були відв’язними до цинічності пародійними комедіями, то «Артист» - це проста та прекрасна мелодрама про долю актора і силу кохання. Цей вишуканий німий та чорно-білий фільм, дія якого розгортається в момент появи звукового кіно, розповідає історію однієї з зірок епохи німого кіно Джорджа Валентина (Жан Дюжарден, який грає збірний образ а ля Дуглас Фербенкс та Рудольфо Валентино), який не приймає звук в кіно. Підсумок печальний – джуе швидко він провалюється в забуття і деградує. На щастя, у нього є вірний пес (ще одна акторська удача фільму;), вірний слуга та молода акторка Пеппі Міллер, яка, дебютувавши в Голівуді завдяки Валентину і ставши зіркою звукового кіно, приходить на допомогу своєму благодійнику.
На цій мелодраматичній основі Хазанавічус примудряється вибудувати чудовий фільм – елегантний, сповнений гегів та ідей у стилі Ернста Любіча. Автори фільму створили дивовижно точну історичну реконструкцію стилістики німих фільмів 20-х років минулого сторіччя, приділивши величезну увагу деталям. І що важливо, Хазанавічус підійшов до сюжету серйозно, що дозволило йому уникнути традиційного французького зубоскальства та зняти справжню мелодраму.
Вдалося режисерові знайти й неочікувані візуальні рішення. Як показати в одній сцені, що кіно вже звукове, але головний герой нездатен до цього пристосуватися: звичайно, включивши в звукову доріжку шуми реального світу, а потім показавши, що Валентин не здатен вичавити з себе ні звуку. На нашу думку, це одна з найпотужніших сцен стрічки.
«Артист» - це ще й блискучий фільм про здатність приймати зміни, про те, що все кращу знаходиться в минулому, але протистояти новому безнадійно. І в цьому контексті стрічка Хазанавічуса – це ще й талановитий коментар автора до нинішньої ситуації в кіно: для того щоб розповісти зрозумілу та людяну історію і не дати занудьгувати глядачеві непотрібні сотні мільйонів доларів бюджету і неймовірні спеефекти. Все що потрібно – це талановитий режисер, блискучі актори та дивовижна музика.
Загалом, «Артист» - це яскрава художня удача, фільм класний, блискучий, розумний та легкий. Звичайно, він не революціонізує кіно, але це гарний фільм – зворушливий, кумедний, сповнений сюрпризів, простий та гарний.
Алексей Першко 16 липня 2011


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 547
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1375
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 914
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 951
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 930