Увійти через
facebook
 

ОМКФ нагородив найкращу стрічку - Tomboy


Новини: ОМКФ нагородив найкращу стрічку - Tomboy

Головний приз другого Одеського міжнародного кінофестивалю “Золотий Дюк” отримала французька стрічка режисера Селін Ш’ямма “Дівчинка-шибеник” (Tomboy).

За словами голови жюрі ОМКФ польського режисера, актора і сценариста Єжи Штура, це рішення було прийнято жюрі одноголосно:
- Якщо до інших стрічок ми мали деякі сумніви, то “Дівчинка-шибеник” нам сподобалась від самого початку. Мені здається, що навіть я не міг би зняти такої стрічки, яку зняла Селін Ш’ямма. Вона створила окремий світ, яким жили глядачі, і кожен зміг знайти у цій стрічці те, що б йому сподобалось. А найважче – режисер залучила до роботи дітей, з якими, як відомо, працювати дуже складно.
Сама режисер не змогла завітати на кінофестиваль, тож нагороду замість неї приймала актриса Софі Каттані, що виконала у стрічці головну роль:
- Коли я прочитала сценарій вперше, у нас не було грошей на реалізацію цього проекту, - розповідає вона. – Але я зрозуміла, що ми просто повинні зняти цю стрічку. Я вже повідомила Селін про нагороду і вона навіть не відразу повірила мені, але дуже вдячна членам жюрі і глядачам за таку високу оцінку.
Приз глядацьких симпатій отримала дебютна робота Ясмін Самдерелі “Альманія: Ласкаво просимо в Німеччину” (Almania: Welcome to Germany). Нагороду за кращу режисерську роботу француз Оліас Барко за чорну комедію “Вбийте мене, будь ласка” (Kill me, please). Кращою акторською роботою визнана роль ізраїльтянки Карен Бергер у стрічці 2Night. Спеціальні призи від жюрі отримали уругвайська стрічка “Термін придатності” (La vida util) і болгарська “Прихисток” (Podslon).
До конкурсної програми ОМКФ-2011 увійшли 14 фільмів, серед яких любовні історії, чорні комедії, соціальні сатири, саркастичні драми і інші жанри з концептуальним почуттям гумору. Оцінювали стрічки під керівництвом Єжи Штура (Польща) актриса і співачка Марія де Медейруш (Португалія), актриса театру і кіно Ада Роговцева (Україна), продюсер, режисер і сценарист Валерій Тодоровський (Росія) і кінокритик, генеральний секретар ФІПРЕССІ Клаус Едер (Німеччина).
Результати основного жюрі у дечому збіглися з рішеннями паралельного жюрі. Наприклад, за рішенням кінокритиків кращою стрічкою конкурсної програми кінофесту стала чорна комедія “Вбийте мене, будь ласка”, а Федерація кіноклубів нагородила “Дівчинку-шибеника”. А Габріель Лерман, член Ассоціації голлівудської преси (організація, яка вручає одну з найпрестижніших премій – Золотий глобус) навіть включив ОМКФ до списку кінофестивалів, які відвідуватиме Асоціація у пошуку кіноорганізацій, які потребують фінансування. До того ж, у рамках програми “Українська лабораторія” нагородили короткометажку “Собачи вальс”, яка увійшла до українського кіноальманаху “Закохані у Київ”, аналогу визнаних “Париж, я люблю тебе!” і “Нью-Йорк, я люблю тебе!”.
Президент кінофестивалю Вікторія Тігіпко вже оголосила дати третього Одеського міжнародного кінофестивалю – він проходитиме з 13 по 21 липня 2012 року. Лишається сподіватись, що на заваді третьому ОМКФ не стане навіть апокаліпсис.
Детальніше про стрічки конкурсної програми читайте у ЩОДЕННИКУ ОМКФ одного з членів жюрі кінокритиків кінофестивалю Олексія Першко.
Катя Зиновьева 24 липня 2011
Like

Ім’я:
19 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


"Кролик Петрик 2". Перший трейлер "Кролик Петрик 2". Перший трейлер

Вухань повертається.

18 жовтня 2019 0 155
Йогансон і Драйвер у першому трейлері "Брачної історії" Йогансон і Драйвер у першому трейлері "Брачної історії"

Драма про складні відносини.

18 жовтня 2019 0 161
Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2" Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2"

Актриса веде переговори про роль лиходійки.

18 жовтня 2019 0 83
Роберт Паттісон: "Бетмен – не герой" Роберт Паттісон: "Бетмен – не герой"

Актор стверджує, що з його персонажем щось не так.

18 жовтня 2019 0 130
Найжорстокіший бойовик в світі Найжорстокіший бойовик в світі

Під голос актора Хоакіна Фенікса і музику Мобі

18 жовтня 2019 0 127