ОМКФ нагородив найкращу стрічку - Tomboy


Новини: ОМКФ нагородив найкращу стрічку - Tomboy

Головний приз другого Одеського міжнародного кінофестивалю “Золотий Дюк” отримала французька стрічка режисера Селін Ш’ямма “Дівчинка-шибеник” (Tomboy).

За словами голови жюрі ОМКФ польського режисера, актора і сценариста Єжи Штура, це рішення було прийнято жюрі одноголосно:
- Якщо до інших стрічок ми мали деякі сумніви, то “Дівчинка-шибеник” нам сподобалась від самого початку. Мені здається, що навіть я не міг би зняти такої стрічки, яку зняла Селін Ш’ямма. Вона створила окремий світ, яким жили глядачі, і кожен зміг знайти у цій стрічці те, що б йому сподобалось. А найважче – режисер залучила до роботи дітей, з якими, як відомо, працювати дуже складно.
Сама режисер не змогла завітати на кінофестиваль, тож нагороду замість неї приймала актриса Софі Каттані, що виконала у стрічці головну роль:
- Коли я прочитала сценарій вперше, у нас не було грошей на реалізацію цього проекту, - розповідає вона. – Але я зрозуміла, що ми просто повинні зняти цю стрічку. Я вже повідомила Селін про нагороду і вона навіть не відразу повірила мені, але дуже вдячна членам жюрі і глядачам за таку високу оцінку.
Приз глядацьких симпатій отримала дебютна робота Ясмін Самдерелі “Альманія: Ласкаво просимо в Німеччину” (Almania: Welcome to Germany). Нагороду за кращу режисерську роботу француз Оліас Барко за чорну комедію “Вбийте мене, будь ласка” (Kill me, please). Кращою акторською роботою визнана роль ізраїльтянки Карен Бергер у стрічці 2Night. Спеціальні призи від жюрі отримали уругвайська стрічка “Термін придатності” (La vida util) і болгарська “Прихисток” (Podslon).
До конкурсної програми ОМКФ-2011 увійшли 14 фільмів, серед яких любовні історії, чорні комедії, соціальні сатири, саркастичні драми і інші жанри з концептуальним почуттям гумору. Оцінювали стрічки під керівництвом Єжи Штура (Польща) актриса і співачка Марія де Медейруш (Португалія), актриса театру і кіно Ада Роговцева (Україна), продюсер, режисер і сценарист Валерій Тодоровський (Росія) і кінокритик, генеральний секретар ФІПРЕССІ Клаус Едер (Німеччина).
Результати основного жюрі у дечому збіглися з рішеннями паралельного жюрі. Наприклад, за рішенням кінокритиків кращою стрічкою конкурсної програми кінофесту стала чорна комедія “Вбийте мене, будь ласка”, а Федерація кіноклубів нагородила “Дівчинку-шибеника”. А Габріель Лерман, член Ассоціації голлівудської преси (організація, яка вручає одну з найпрестижніших премій – Золотий глобус) навіть включив ОМКФ до списку кінофестивалів, які відвідуватиме Асоціація у пошуку кіноорганізацій, які потребують фінансування. До того ж, у рамках програми “Українська лабораторія” нагородили короткометажку “Собачи вальс”, яка увійшла до українського кіноальманаху “Закохані у Київ”, аналогу визнаних “Париж, я люблю тебе!” і “Нью-Йорк, я люблю тебе!”.
Президент кінофестивалю Вікторія Тігіпко вже оголосила дати третього Одеського міжнародного кінофестивалю – він проходитиме з 13 по 21 липня 2012 року. Лишається сподіватись, що на заваді третьому ОМКФ не стане навіть апокаліпсис.
Детальніше про стрічки конкурсної програми читайте у ЩОДЕННИКУ ОМКФ одного з членів жюрі кінокритиків кінофестивалю Олексія Першко.
Катя Зиновьева 24 липня 2011


Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 278
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 152
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 214
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 358
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 546