Увійти через
facebook
 

Венеціанський фестиваль: 50-ті роки


Новини: Венеціанський фестиваль: 50-ті роки

Історія, частина 4

Як ми вже відзначали, п’ятдесяті роки минулого сторіччя стали для Венеціанського фестивалю часом визнання його міжнародного авторитету. Фестиваль відкриває світові нові школи кіно, наприклад, японську та індійську, а також цілі плеяди нових «зірок» світового масштабу. Фестиваль починає визначати тенденції розвитку світового кіно.
Венеціанський фестиваль відкриває заходу японське кіно: 1951 року «Золотого Лева» присуджують «Расемону» Акіри Куросави, а 1958 року ця нагорода дістається стрічці Хіросі Анагакі «Людина-рікша». Окрім цього в цей період ще кілька японських стрічок отримують «Срібного лева»: це «Казки туманного місяця після дощу» та «Керуючий Сансе» Кендзі Мідзогуті та «Сім самураїв» Акіри Куросави.
1957 року Венеціанський фестиваль звертає увагу західного світу на індійське кіно, вручивши «Золотого Лева» стрічці «Непереможний» Сатьяджита Рея.
Східноєвропейське кіно також підтверджує своє реноме завдяки таким авторам як поляки Анджей Вайда та Анджей мунк.
Не забуває фестиваль і про італійське кіно: саме він звертає увагу публіки на фільми двох найвидатніших італійських режисерів післявоєнної епохи – Федеріко Фелліні та Мікеланджело Антоніоні. Демонструються на фестивальних екранах і стрічки інших молодих італійських режисерів. Можна вважати, що з них і починається чи не найяскравіший період в історії італійського кінематографу. 1958 року в конкурсі Венеції демонструється друга стрічка Франческо Розі «Виклик», якій вручається Спеціальний приз журі, а 1959 року призом фестивалю відзначається фільм Ерманно Ольмі «Час зупинився». Хоча варто відзначити, що італійське кіно, незважаючи на свій високий авторитет, не так часто преміюється на Венеціанському фестивалі. Особливо бурхливі дискусії викликали 2 таких епізоди: 1954 року не були відзначені ні Лукіно Вісконті, ні його стрічка «Почуття», а 1960 року був обділений увагою журі фільм того ж Вісконті «Рокко та його брати». Свій перший приз в Венеції Вісконті отримає лише 1964 року за стрічку «Туманні зірки Великої Ведмедиці».
П’ятдесяті роки відзначено сильною присутністю в конкурсі Венеції європейського кіно. 1955 року «Золотий лев» вручається» фільму «Слово» великого датського режисера Карла Теодора Дрейєра, а 1959 року Гран-прі журі отримує Інгмар Бергман за стрічку «Обличчя».
Відчутна і присутність французького кіно: 1951 року фестиваль відкриває світові Робера Брессона з фільмом «Щоденник сільського священика», фільм Луї Малля «Коханці» скандалізує фестивальну публіку і отримує Спеціальний приз журі 1958 року, того ж року в конкурсі приймає участь стрічка Клода Шаброля «Красунчик Серж», який вважається першим фільмом знаменитої французької «Нової хвилі».
В 50-ті роки повертається на фестиваль і американське кіно, яке представлено фільмами Еліа Казана, Біллі Уайлдера, Семюела Фуллера та Роберта Олдріча.
В ці роки сходять на фестивалі і нові зірки: 1954 року фестивальна публіка закохується Марлона Брандо, який зіграв роль в конкурсному фільмі «В порту» Еліа Казана, а 1958 року всі захоплюються Бріжіт Бардо – виконавицею головної ролі в фільмі «У випадку нещастя» Клода Отан-Лара. Молода Софія Лорен отримує «Кубок Вольпі» за роль у стрічці «Чорна орхідея» Мартіна Рітта. 1959 року звертають на себе увагу Альберто Сорді, Вітторіо Гассман та Сільвана Мангано, які виконали головні ролі у фільмі-переможці «Велика війна» Маріо Монічеллі. В ці ж роки сходить і зірка Джульєтти Мазіни – музи великого Федеріко Фелліні.
Алексей Першко 25 липня 2011
Like

Ім’я:
20 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2" Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2"

Актриса веде переговори про роль лиходійки.

18 жовтня 2019 0 306
Найжорстокіший бойовик в світі Найжорстокіший бойовик в світі

Під голос актора Хоакіна Фенікса і музику Мобі

18 жовтня 2019 0 295
Роберт Паттісон: "Бетмен – не герой" Роберт Паттісон: "Бетмен – не герой"

Актор стверджує, що з його персонажем щось не так.

18 жовтня 2019 0 286
Йогансон і Драйвер у першому трейлері "Брачної історії" Йогансон і Драйвер у першому трейлері "Брачної історії"

Драма про складні відносини.

18 жовтня 2019 0 316
Бен Аффлек зіграє в драмі "Падіння на Землю" Бен Аффлек зіграє в драмі "Падіння на Землю"

А, можливо, і зніме її.

18 жовтня 2019 0 264