Увійти через
facebook google
 

Оскар: народження Академії


Новини: Оскар: народження Академії

Історія, частина 3.

Численні історики кіно вважають датою народження Американської кіноакадемії 11 січня 1927 року, коли відбулася знаменита «зустріч тридцяти шести». Але як зазначають у своїй книзі «Премія «Оскар». Претенденти та переможці» О. Дунаєвський та Д. Генералов, ця подія мала свою передісторію.
Ключову роль у створенні академії відіграв Луїс Б. Майєр, шеф компанії MGM, якого відвідала думка створення єдиної професійної організації. 4 січня 1927 року він запрошує на недільний обід відомого актора Конрада Найджела, режисера Фреда Нібло та одного з лідерів Спілки Кінопродюсерів Фреда Бітсона, які одностайно підтримали ідею Майєра. Присутні вирішили провести обід, на який мали бути запрошені представники всіх творчих професій кіноіндустрії. Цей обід і відбувся 11 січня 1927 року в лос-анджелеському готелі «Амбасадор» у присутності 36 гостей, іменам яких судилося бути вписаними в історію світового кіно. Гості підтримали починання Майєра та його однодумців: було вирішено створити установчий комітет майбутньої Академії, в якому було 5 професійних відділків – продюсерський, режисерський, акторський, сценарний та технічний. В середині березня того ж року було обрано перших офіційних осіб нової організації. Першим президентом Академії став знаменитий актор Дуглас Фербенкс, віце-президентом – Фред Нібло. 4 травня того ж року влада штату Каліфорнія зареєструвала Статут Академії та присвоїла їй статус некомерційної організації. 11 травня на банкет в бальному залі готелю «Білтмор» було запрошено 300 гостей, але лише 231 учасник вступив до нової організації – інші пожалкували 100 доларів на вступний внесок. 20 липня оприлюднюється Декларація Академії, в якій проголошуються цілі та задачі нової організації: «Академія буде рішуче протистояти несправедливим звинуваченням. Вона буде сприяти гармонії та солідарності серед своїх членів та відділків. Вона сприятиме зростаючому процвітанню кіновиробництва та захищатиме честь та добру репутацію професії. Вона зміцнюватиме зв’язок між мистецтвом та наукою і слугуватиме справі спільного обміну конструктивними ідеями. Запомогою цьому стане створення нагород».
На початку Академія носила статус міжнародної, але згодом, через розвиток академії виключно вглиб американської кіноіндустрії, це визначення було виключено з назви організації. Наразі її назва звучить так – Академія кінематографічних мистецтв та наук (Academy of Motion Picture Arts and Sciences – AMPAS).
Варто відзначити, що «Оскар», рішення про вручення якого дебатувалося від моменту заснування Академії, - лише вершина діяльності цієї впливової організації. Від самого початку свого існування AMPAS займається пропагандою кіно як виду мистецтва, веде освітню діяльність, видає низку професійних видань, приймає активну участь в суспільному житті США.
Вступити в AMPAS, яка є не профспілковою, а виключно представницькою організацією, можна тільки за офіційним запрошенням з її боку.
Саме академіки, яких наразі налічується близько 6 тисяч, таємним голосуванням і визначають володарів улюбленого дітища AMPAS – премії «Оскар». Ця нагорода давно стала в очах мільярдів глядачів символом Академії та ознакою визнання значимості досягнень її лауреатів.
Алексей Першко 02 серпня 2011
Like

Ім’я:
15 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку

Ще одна зірка в новому "Бетмені".

15 жовтня 2019 0 206
"Леді та Бродяга". Новий трейлер "Леді та Бродяга". Новий трейлер

Собаче кохання.

15 жовтня 2019 0 110
Роберт Дауні-молодший в першому трейлері "Дулітла" Роберт Дауні-молодший в першому трейлері "Дулітла"

Екранізація відомої казки.

13 жовтня 2019 0 5001
День арт-кіно Європи День арт-кіно Європи

Пройде в київському кінотеатрі «Жовтень»

11 жовтня 2019 0 1598