Інтерв'ю з актрисою Адою Роговцевою


Новини: Інтерв'ю з актрисою Адою Роговцевою
Ада Роговцева, радянська і українська актриса кіно і театру, віддана дружина, матір і бабуся, поділилась своїм баченням сучасного кіномистецтва, розкрила секрети гармонійності родинних стосунків і розповіла про своє бачення стосунків поколінь.
Як вам вдається гармонічно поєднувати акторське і родинне життя?
Гармонічно це не поєднується ніколи. Та будь-яку професію важко поєднувати з родиною. Є лише єдиний рецепт – кохання, кохання і кохання: взаємне кохання всіх членів родини, взаємоповага. Якщо є це кохання, воно підкаже, як себе поводити, тоді і прийде розуміння, взаємодопомога. Потрібно розуміти, хто більше стомився, хто потребує усамітнення, кого можна зачіпати. Це – велика робота. Мене колись вразила одна конференція в Америці, куди покликали по одній жінці від кожної республіки. Нам зачитували цілі томи по п’ятсот сторінок, які намагались пояснити з наукової точки зору стосунки жінки з іншими членами родини. Це – дуже серйозна психологічна наука. Людям потрібно допомогати у цьому, адже одних людей веде кохання і Бог, а іншим це не дано, і саме таким людям потрібна допомога. Церков зараз не має такого впливу, як хотілось би – ніхто туди не звертається за порадою. До речі, коли мене хрестили, а мені на той час вже було за шістдесят, спочатку виникли деякі питання щодо моєї професії, але потім святий отець мені пояснив, що якщо я працюю на благо, у твоєму серці немає злості та агресії, то все на краще.
А як ви взагалі ставитесь до сучасного мистецтва?
Мені здається, що те мистецтво, яке сьогодні приходить у кожну родину через еркани телевізорів – це диявольське породження. Навіть якщо подивитись на обличчя акторів, душа дуже рідко зрадіє по-справжньому гарному створінню Божому. Створінню гарному не просто зовнішнє, але і внутрішнє – такт, благородство, гідність, доброзичливість. А цього всього на еркані немає. Від того, що є хочеться просто відвернутись або навіть вимкнути телевізор.
Як ви ставитесь до пластичної хірургії?
Я ставлюсь до цього розумно і спокійно. Адже актрисі потрібно постійно перевтілюватись, змінюватись, легко виходити із одного образу і легко входити в інший. Як, наприклад, американські актриси набирають і скидають вагу для того, щоб їх взяли на головну роль. Це – цікаво і необхідно. Так само і з пластичною хірургією – якщо в тобі є потреба, якщо в тобі зацікавлені, то чому б і ні? Звісно, пластику варто робити не раніше, ніж 40 років. А те, як Люся (авт. – Людмила Гурченко) себе різала? Скільки ж вона встигла зробити? Вона не зупинялась до свого останнього подиху. А якби вона нічого не робила? Можливо, її просто б не було як кіноперсони. А так вона залишилась в історії світового кінематографу.
Як часто ви грали у фільмах, які вам подобались?
Мало. У молодості у мене було багато чудових ролей і головне – вони були мені цікаві. А з віком приходить розуміння, що або ти граєш лише у фільмах, які тобі подобаються і чекаєш їх роками, або просто граєш те, що тобі пропонують. Я досі граю в театрі головні ролі, а в кіно мені вже важко отримати головну роль – воно вже належить молодим.
На який вік ви себе відчуваєте?
На свої 74 роки. Тут питання хвороб і втоми. Якщо спокійно і з гідністю ставитись до власного віку, тоді не буде комплексів і істерик, які в дійсності і старять жінку. Звісно, мені прикро, що я не можу одягатись, як я одягалась до 55 років, коли в мене ще була тонка талія. Це – незворотній процес, і ти вже не можеш схуднути, бо в тебе, наприклад, хворі нирки. Ти вже не можеш приміняти методи, які приміняв у молодсті – набрати 5 кіло, схуднути на 10 кіло. Це вже не дано природою. З віком просто з’являється більше обмежень. Я щаслива, бо у мене багато роботи. В чому втіха? В тому, коли ти приходиш на знімальний майданчик, ти стаєш дуже дорогою людиною на майданчику – на тебе чекають, до тебе кидаються, з тобою радяться.
Що ви думаєте про молодше покоління акторів?
Кожне покоління старших, якщо воно любить молодих, якщо воно любить молодість, їм молоді платять сторицею. Колись у нас у театрі піднімали питання “Молодь не вітається з нами”. Так вітайтесь ви! Привітайся два рази, спитай, чому з тобою не вітаються і молодь вже бігтиме через дорогу, аби лише привітатись з тобою. А якщо ти скривив обличчя і образився через те, що з тобою не привітались, то, звісно, тебе і будуть обходити десятою дорогою. Молоді просто потрібно прививати повагу до себе з першої ж хвилини знайомства. Все іде від старших – ніхто не скасовував виховання, намагання привити щось добре, захистити, вберегти, підказати, допомогти. А у нас молодь залишена на саму себе. Коли я викладала, я намагалась до кожного свого студента знайти свій підхід, зацікавивши чимось. Сучасні педагоги мають бути сучасними педагогами – вони мають не нав’язувати свою думку, а підказати, де і як можна знайти щось корисне, знову ж таки – допомагати молоді, а не принижувати її.
Катя Зиновьева 28 липня 2011


Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар
KINODiM
KINODiM (Киев) 28 липня 2011 17:51
0

Дуже мудра жінка. Здоров'я їй і довголіття!
.

популярні новини


Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 78
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 151
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 217
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 192
Трейлер комедії «Погані домогосподарки» Трейлер комедії «Погані домогосподарки»

З Крістен Белл і Вінсом Воном.

27 липня 2021 0 273