Венеція, 80-ті роки: Нові горизонти


Новини: Венеція, 80-ті роки: Нові горизонти

Історія фестивалю, частина 7-2

Особливістю фестивалів у Венеції часів директорства Ронді було те, що міжнародні журі фестивалю складалися виключно з кінематографістів, що було наслідком бажання ронді зробити з Венеції «фестиваль авторів і для авторів». Лауреатами фестивалю тих років стають Жан-Люк Годар зі стрічкою «Ім’я: Кармен», Кшиштоф Зануссі з «Роком спокійного сонця» та Ерік Ромер з «Зеленим променем».
Фестиваль 1984 року було ознаменовано тим, що вперше було проведено «Міжнародний тиждень критики», в рамках якого презентувалися тільки перші та другі повнометражні роботи режисерів.
1987 року 14-м директором Венеціанського фестивалю стає письменник та критик Гульєльмо Бірагі, який протягом 5 років свого правління вів безперервний пошук нових авторів та оригінальних творів, що свідчило про його пристрасть до мандрів і інших культур. Вже підчас першого фестивалю під його керівництвом в конкурсі приймали участь стрічки з Індії, Лівану, Швейцарії, Норвегії, Кореї та Туреччини. Найвідоміша подія цього роду сталася 1989 року, коли вперше в історії міжнародних фестивалів було показано стрічку з Кабо-Верде «Послання островів» Руя Дуарте де Карвьльйо.
Нова формула проведення фестивалю, запропонована Бірагі, передбачала насичену програму та високий ритм. В перший рік директорства Бірагі «Золотим левом» було відзначено» фільм Луї Малля «До побачення, діти», з яким змагалися як стрічки початківців Карло Мадзакураті та Девіда Мамета, так і визнаних майстрів. Поза конкурсом було представлено фільми «Недоторкані» Брайана де Пальми та «Мертві» Джона Хьюстона.
1988 року фестиваль збагачується трьома новими секціями – «Горизонти», «Ночі» та «Спеціальні події». В рамках останньої було представлено скандальний фільм Мартіна Скорсезе «Остання спокуса Христа», підчас показу якого Палац кіно охоронявся як який-небудь секретний бункер.
Фестиваль 1988 року був цікавий не тільки цим: він відкрив світу ім’я молодого іспанця Педро Альмодовара, а у паралельних секціях було показано знамениту комедію «Рибка на ім’я Ванда» і стрічку Роберта Земекіса «Хто підставив кролика Реббіта». «Золотий лев»-88 віддано стрічці Ерманно Ольмі «Легенда про святого п’яничку».
1989 року фестиваль підкорює Кшиштоф Кесльовський, чиї «Десять заповідей» показуються по одній в день і приковують до себе всю увагу критики та публіки.
Того ж року сталася ще одна знаменна подія – «Золотий лев» вручається тайванській стрічці «Місто скорботи» Ху Сяосяня, що знаменує собою настання ери азійського кіно, представники якого зберуть багатий урожай призів на найбільших міжнародних фестивалях наступного десятиріччя.
Алексей Першко 18 серпня 2011


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 694
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 96
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 327
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 366
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1462