Канни: нові амбіції


Новини: Канни: нові амбіції
Канни, 19 травня 1968 року: всі сеанси відмінено

Історія фестивалю, частина 5

1959 року Приз за кращу режисуру вручається Франсуа Трюффо за фільм «400 ударів», а Ален Рене через 3 роки після скандалу, викликаного на фестивалі його стрічкою про нацистські концентраційні табори «Ніч та туман», провокую шок серед фестивальної публіки своїм фільмом «Хіросіма, любов моя». Так французька Нова Хвиля отримала світове визнання.
Того ж року в рамках фестивалю відбувся перший кіноринок. Він надав фестивалеві новий вимір – комерційний: за більш ніж 50 років свого існування Кіноринок став провідним майданчиком світового кіноринку. 2011 року в його роботі прийняли участь понад 10 000 учасників з сотні країн світу; на ринку було представлено понад 4000 фільмів, відбулося понад 1500 показів, а комерційні показники ринку становлять приблизно мільярд доларів.
На початку 60-х років з’являється і широко дискутується термін «фестивального фільму», але автори таких фільмів, серед яких Андрєй Тарковський, Міклош Янчо, Іштван Сабо та Глаубер Роша, негайно отримують світове визнання.
1962 року вперше підчас фестивалю проводиться «Міжнародний тиждень критики», який створено з метою «звернути увагу на перші і другі роботи кінематографістів всього світу». З ходом часу програма «Тижня критики» завойовує неймовірну популярність: часом сінефіли не можуть попасти на її перегляди в кінотеатрі «Мірамар» навіть вистоявши 2-годинну чергу. Саме завдяки участі в програмі «Тижня критики» стали відомі імена Франсуа Озона, Алехандро Гонсалеса Іньярріту, Жюлі Бертучеллі, Елеонор Фоше та багатьох інших режисерів.
1965 року Каннський фестиваль віддає почесті великому Жану Кокто, який помер 11 жовтня 1963 року, призначивши його довічним почесним президентом фестивалю.
Наступного, 1966 року, велике журі фестивалю очолює американська акторка Олівія де Хевіленд – вона стала першою жінкою-головою журі.
Каннський фестиваль 1968 року був перерваний через студентські заворушення. Після того, як були закриті університети по всій Франції, офіційні перегляди фестивалю часто зривалися через студентські маніфестації. Починаючи від 13 травня студенти починають захоплювати Палац Фестивалів. 18 травня до студентів долучаються Франсуа Трюффо, Жан-Люк Годар, Клод Лелуш, Клод Беррі, Роман Поланський, Луї Малль та Жан-Пьєр Лео. Таким чином вони протестують проти рішення міністра культури Франції Андре Мальро звільнити засновника та директора Французької Сінематеки Анрі Ланглуа. Висловлюючи підтримку своїм колегам, Ален Рене, Карлос Саура та Мілош Форман відкликають свої стрічки з офіційного конкурсу. 19 травня організатори фестивалю вперше в його історії приймають рішення перервати фестиваль.
Алексей Першко 06 вересня 2011


Ім’я:
04 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Каміла Кабельйо у першому трейлері «Попелюшки» Каміла Кабельйо у першому трейлері «Попелюшки»

Прем'єра – 3 вересня.

03 серпня 2021 0 279
Перший кандидат на роль Синього Жука Перший кандидат на роль Синього Жука

Новий герой кіновсесвіту DC.

03 серпня 2021 0 254
Незабаром - зустріч з "Аннетт" Незабаром - зустріч з "Аннетт"

Фільм-відкриття Канн «Аннетт» вийде в український прокат у вересні

03 серпня 2021 0 261
Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом» Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом»

Від номінанта на Оскар Стівена Долдрі.

03 серпня 2021 0 270
Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2» Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2»

Прем'єра – восени.

02 серпня 2021 0 389