Загибель богів


Новини: Загибель богів

Історичний фільм №13

Оригінальна назва: La caduta degli dei
Режисер: Лукіно Вісконті
Сценарій: Нікола Бадалукко, Енріко Медіолі, Лукіно Вісконті
Оператори: Армандо Наннуцці, Паскуаліно де Сантіс
Декорації: Паскуале Романо
Костюми: Пьєро Тозі, Вєра Марзо
Музика: Моріс Жарр
Виконавці головних ролей: Дірк Богарт (Фрідріх), Інгрід Тулін (Софі), Хельмут Грім (Ашенбах), Хельмут Бергер (Мартін), Шарлотта Ремплінг (Елізабет).
Знято в системі Technicolor
Італія-ФРН, 1968, 167 хвилин
Тема: 30-ті роки, Німеччина, нацисти рвуться до влади. В центрі подій – родина багатих промисловців фон Ессенбек, яка йде на все, аби зберегти свій статок. Непримириму боротьбу між собою ведуть СА та СС. Деградація родини фон Ессенбек прогресує…
В перерві між двома літературними екранізаціями («Сторонній» Альбера Камю та «Смерть у Венеції» Томаса Манна)великий Лукіно Вісконті знімає вражаючу фреску «Загибель богів», до чого його підштовхнули, серед іншого, і особисті спогади про перебування в Німеччині 1934 року саме підчас «ночі довгих ножів» і про 15 діб, проведених підчас Другої Світової в ув’язненні в нацистському пансіонаті. Пізніше Вісконті скаже про свій шедевр, що його було удостоєно «Срібного Лева» за кращу режисуру у Венеції: «Я обрав цей момент – зародження нацизму в Німеччині, щоб розповісти історію, яка до сих пір не втратила актуальності: історію насильства, кровопролиття та тваринного прагнення влади. Я роблю цей фільм для поколінь, які не знають, що таке нацизм…».
Вісконті, представник однієї з найстаріших аристократичних фамілій Європи (його предки правили Міланом в 13-15 сторіччях), мав ліві переконання та нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Багато хто вважає, що нею він зобов’язаний сексуальному насильству, якому його було піддано в нацистському пансіонаті, де він знаходився в очікуванні страти. Можливо, саме звідси його постійна тема сексуальних пер версій (один з його найвідоміших коханців – Хельмут Бергер – грає в «Загибелі богів» Мартіна) і схильність шукати витоки фашизму саме в них. Ну, а заглибленістю в історії про родину, яка знищує себе з середини, він зобов’язаний своєму походженню.
«Загибель богів» стала першим фільмом «німецької трилогії» Вісконті – за ним були «Смерть у Венеції» та «Людвіг». На жаль, мріям Вісконті про перетворення трилогії на тетралогію (для цього він хотів екранізувати «Чарівну гору» Томаса Манна) не судилося збутися…
Алексей Першко 14 вересня 2011


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 702
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 113
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 339
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 369
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1465