Цензура 3


Новини: Цензура 3

Франція: актуальний стан

Французький продюсер, який має намір зняти фільм, має отримати низку дозволів ще до початку зйомок. Попередній дозвіл, що його видає голова контрольної комісії на основі синопсису майбутнього фільму, має на меті поінформувати продюсера про ті заборонні заходи, які можуть бути застосовані до майбутнього фільму. Потім необхідно отримати дозвіл на виробництво, яке видається директором Національного Центру Кінематографії Франції на основі висновків спеціальної комісії і після вивчення договорів щодо фінансування виробництва майбутнього фільму. Цей останній захід має на меті упевнитися в тому, що прийнято всі заходи для забезпечення завершення виробництва фільму та виплати належних гонорарів всім учасникам знімального процесу.
Після завершення виробництва фільм має отримати візи (дозволи) на його демонстрацію та експорт (на основі статті 19 Кодексу кінематографічної індустрії). Ці візи, отримання яких є обов’язковим і для іноземних фільмів, демонстрованих у Франції, видаються міністром культури на сонові висновків спеціальної комісії.
Головою цієї комісії має бути високий державний функціонер, який ще здійснює свою діяльність або знаходиться на пенсії. Він призначається окремим декретом строком на 2 роки. Члени комісії, які також призначаються строком на 2 роки міністерським указом, поділяються на такі групи:
-   8 членів є представниками різних міністерств;
-   8 членів призначаються міністром культури з числа представників кінематографічних професій після консультацій з різноманітними професіональними організаціями та асоціаціями;
-   5 членів пропонуються відповідними міністерствами з числа психологів, соціологів, діячів освіти, представників магістратів, медиків та педагогів;
-   Ще 3 члена призначаються міністром культури після консультацій з Національним Об’єднанням родинних асоціацій, Вищим Комітетом у справах молоді та Асоціацією мерів Франції.
Окрім того, в роботі комісії в якості консультантів приймають участь представник державного секретаріату у справах департаментів та заморських територій та представник міністра у справах співробітництва.
Комісія здійснює свою діяльність у формі пленарних асамблей або ж в підкомісіях. Варто відзначити, що рішення про повну заборону показу фільму може бути прийняте тільки на пленарній асамблеї. Комісія має право приймати рішення щодо внесення у фільм змін та купюр. На основі висновків комісії міністр культури приймає рішення про дозвіл або заборону демонстрації та експорту фільму, про використання рекламних матеріалів для його просування або ж про присвоєння фільму таких вікових категорій:
-   Загальна аудиторія;
-   Заборона на перегляд фільми дітьми до 13 років;
-   Заборона на перегляд фільму неповнолітніми;
-   Повна заборона демонстрації фільму.
У випадку якщо фільм заборонений до перегляду неповнолітніми, міністр може прийняти рішення про віднесення фільму до категорії Х, до якої належать твори порнографічного характеру або ж такі, що закликають до насильства. Таке рішення міністра буде мати для фільму важкі наслідки: окрім того, що такі фільми можуть демонструватися тільки в спеціалізованих залах, продюсери не можуть розраховувати на будь-які види державної допомоги у виробництві; також присвоєння цієї категорії означає значне зростання податків – як для продюсера, так і на квитки.
Незважаючи на сумніви щодо самого принципу цензури, само цензуру, тиск муніципальних цензорів та окремих груп громадян, контроль, здійснюваний над французьким кіно, значно лібералізувався. Особи, які його здійснюють, віддають перевагу не заборонам або втручанню в свободу вираження, а суворому контролю над дотриманням вікових категорій глядачів на вході в зал. Тим не менше, важкість вироблення чітких визначень і регламентуючих документах (наприклад, різниці між еротикою та порнографією) роблять цю лібералізацію дуже вразливою. І залежить вона виключно від тих, хто здійснює контроль. А це означає, що повернення в минуле більш ніж можливе навіть в рамках нинішніх регламентуючих контроль та цензуру законодавчих актів.
Алексей Першко 15 вересня 2011


Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 119
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 164
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 286
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 365
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 220