Клеопатра


Новини: Клеопатра

Історичний фільм №14

Оригінальна назва: Cleopatra
Режисер: Джозеф Л. Манкіевич
Сценарій: Джозеф Л. Манкієвич, Рональд МакДугалл, Сідні Бьюкман
Оператори: Леон Шамрой, Клод Ренуар, Пьєтро Порталупі
Декорації: Уолтер М. Скотт, Пол Фокс, Рей Майєр
Костюми: Ірен Шарафф, Вітторіо Ніно Новарезе, Рені
Музика: Алекс Норс
Монтаж: Дороті Спесер, Ельмо Уільямс
Виконавці головних ролей: Елізабет Тейлор (Клеопатра), Річард Бартон (Марк Антоній), Рекс Харрісон (Юлій Цезар), Родді МакДауелл (Октавіан), Джин Марш (Октавія).
Знято в системах Todd-Ao та DeLuxe Color.
США, 1963, 243 хвилини
Тема: 51 рік до Різдва Христова. Юлій Цезар прибуває до Єгипту, де заключає політичний та любовний союз з Клеопатрою. Вона народить йому сина, але невдовзі Цезаря вбивають. Марк Антоній допомагає Клеопатрі повернутися до Єгипту. Один з володарів Риму стає її коханцем. І буде ним до самої смерті…
Кінематограф із зрозумілих причин не раз звертався до життя та легенди цариці єгипетської: першу «Клеопатру» було знято у Франції ще 1906 року. 1934 року Сесіл Б. ДеМілль знімає свій варіант з Клодетт Кольбер у головній ролі, а 1945 року Клеопатру грає Вівьєн Лі. 1958 року свою версію «Клеопатри» вирішує зняти студія «Двадцяте сторіччя Фокс». В головній ролі продюсери бачать тільки Елізабет Тейлор, чия зірка в самому зеніті, та й її імідж ідеально підходить для цієї ролі. Зірка відмовляється, доки не отримує пропозиції, від якої неможливо відмовитися – її гонорар має скласти 1 мільйон доларів. Починає зйомки під Лондоном Рубен мамулян, але тейлор підхоплює пневмонію, і все відкладається на 8 місяців. Мамулян відмовляється продовжувати роботу, і його заміняють на Джозефа Л. Манкієвича, який переробляє сценарій та запрошує Річарда бартона та Рекса Харрісона на ролі Марка Антонія та Юлія Цезаря. Зйомки відновлюються 20 вересня 1961 року під Римом. Ще незавершений фільм вже коштує 20 мільйонів доларів замість 2-х запланованих. Манкієвич у свою чергу відмовляється продовжувати зйомки, знаходячись на грані зриву від утоми. Його замінює Дерріл Ф. Занук, новий президент «Фокса». Манкієвича знову посадять у режисерське крісло ще раз – для дознімання додаткових сцен. Фільм буде завершено 5 березня 1963 року, а його бюджет складе близько 44 мільйонів доларів, що було абсолютним рекордом на той час. В цінах 2007 року ця сума складає 300 мільйонів доларів. При цьому фільм, незважаючи на 9 «Оскарів», провалився в прокаті і ледве не довів до банкрутства студію. Не зважаючи на це, «Клеопатра» вже давно входить до золотого фонду Голлівуду.

 

Алексей Першко 21 вересня 2011


Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 198
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 404
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1523
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 757
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 419