"Цитадель" Міхалкова не пускають на "Оскар"


Новини:

Голова російського оскарівського комітету режисер Володимир Меньшов категорично проти того, щоб Росію цього року на "Оскарі" представляв фільм Микити Мiхалкова "Цитадель", обраний в результаті таємного голосування російського комітету з висунення на одну з найпрестижніших кінонагород у світі.
 - Він сам представив свій фільм на комісію, що було не дуже коректно. Рік був урожайний - "Олена" Звягінцева, "Шапіто-шоу" Лобана, "Жила-була одна баба" Смирнова, є кілька фільмів, які цього року могли претендувати, - сказав Меньшов в ефірі радіостанції "Ехо Москви".
На його погляд, фільм, який провалився в прокаті і зібрав "зубодробильну критику", - не може представляти Росію на такій престижній премії.
 - Тепер я питаю, що ще треба зробити, щоб автор якщо не визнав своєї поразки, то знизив гординю. Може посидіти, подумати і обрати інший шлях, - зазначив режисер.
У російський оскарівський комітет входять 10 осіб, серед них Володимир Меньшов, Микита Мiхалков, Володимир Наумов, Гліб Панфілов, Кирило Разлогов, Карен Шахназаров, Микола Лебедєв та інші.
У "Цитаделі" легендарний комдив Сергій Котов, якого грає сам Мiхалков, повертається в той самий будинок в селищі ХЛАМ (селище художників, літераторів, акторів, музикантів), де він на початку самої першої картини щасливо жив з дружиною Марусею, донькою Надею і іншими членами великої родини, і бореться за відновлення власної честі. "Цитадель" була скептично сприйнята критикою і провалилася в прокаті, зібравши за два перші вікенди 1,3 мільйона доларів.
Найперші "Стомлені сонцем", що вийшли в 1994 році, удостоїлися каннського гран-прі і "Оскара" за кращий іноземний фільм. Першу частину продовження, "Передстояння", теж показували в Канні, проте успіху фільм не мав ні на фестивалі, ні на батьківщині в прокаті. Сам режисер впевнений, що це кіно - новий погляд на Велику Вітчизняну війну, який незвичайний, дратує, але приховує під собою величезний пласт майбутнього нашого кінематографа.

Катя Зиновьева 20 вересня 2011


Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Незабаром - зустріч з "Аннетт" Незабаром - зустріч з "Аннетт"

Фільм-відкриття Канн «Аннетт» вийде в український прокат у вересні

03 серпня 2021 0 130
Перший кандидат на роль Синього Жука Перший кандидат на роль Синього Жука

Новий герой кіновсесвіту DC.

03 серпня 2021 0 118
Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом» Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом»

Від номінанта на Оскар Стівена Долдрі.

03 серпня 2021 0 113
Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2» Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2»

Прем'єра – восени.

02 серпня 2021 0 273
«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 555