Віртуальна Євразія-2


Новини: Віртуальна Євразія-2

7-й МКФ «Євразія», частина 2

Тему сучасного лихоліття, що змушує героїв переміщатися до минулого у пошуках само ідентифікації, продовжила і шалена казахська стрічка «Ріелтор Адільхана Ержанова. У зв’язку з цією стрічкою – при всій її «скуйовдженості» - варто відзначити вдале поєднання форми та змісту разом з точним підбором акторів на головні ролі.
Росія, яка знаходиться на прикордонні Європи та Азії, представила в конкурсі «Євразії» стрічку «Бедуїн» Ігоря Волошина. Режисер «Бедуїна», виконаного в дусі «нового російського чорного кіно», втрачає чудовий шанс створити дійсно оригінальний твір, в кульмінаційний момент не переводячи його в поле іронії. І це при тому, що картина демонструє високий рівень операторської роботи (Алєксєй Родіонов), з якою ідеально співпадає музика Джинджер Шанкар, і талант режисера бачити найдрібніші деталі в тканині життя, і чудові акторські роботи (особливо відзначимо виконавицю головної ролі Ольгу Симонову).
Повторний перегляд іншого представника Росії – стрічки Дмітрія Мамулії «Інше небо» - лише підтвердив, що маючи певні позитивні якості, стрічка страждає надмірною тривалістю: історії, що в ній розказано, вистачає хвилин на 40, але аж ніяк не на повнометражний формат.
Узбек Зульфікар Мусаков своїм фільмом «Свинець», виконаним в стилістиці відвертого антиретро, демонструє акт значної громадянської мужності, знімаючи історію про двох друзів – високопоставлених співробітників МДБ в 1952-53 роках, що є прозорим парафразом на сучасну ситуацію у себе на батьківщині.
Казахська стрічка «Перед грозою» Сано Сіндзю та Ерлана Нурмухамедова намагається і стилістично, і драматургічно продовжити традиції «нового казахського кіно» початку 90-х років минулого сторіччя. Стрічка, загальне враження від якої дещо псується певною вторинністю у манері розповіді та розвитку сюжету, все ж вносить певну часточку здорового оптимізму на загальному песимістичному фоні більшості конкурсних фільмів.
«Вулкан» ісландця Рунара Рунарссона, який приймав участь в програмі «Двотижневик режисерів» останнього Каннського фестивалю – яскравий представник нинішнього ісландського кіно з усіма наслідками: розміреністю оповіді, підвищеною увагою до фізіологічних деталей та похмурістю свого генію, що її підсилюють скрипки композитора Кьяртяна Свеінссона.
Відбірники «Євразії» поклали на свої плечі величезну задачу – представити наш континент не тільки як географічну одиницю, але і як єдиний кінематографічний континент. Незважаючи на її складність їм це вдалося.
P.S.
Велике журі фестивалю, що воно складалося виключно з режисерів – росіянина Владіміра Хотиненко, казаха Рустема Абдрашова, японця корейського походження та корейця-голови Кім Кі Дука, на церемонії закриття фестивалю у Палаці Студентів Казахського Національного університету ім.. Аль-Фарабі 23 вересня оголосило свій вердикт:
Гран Прі за кращий фільм та 20 000$ - «Перед грозою» Сано Сіндзю та Ерлана Нурмухамедова (Казахстан-Японія);
Приз за кращу режисерську роботу та 10 000$ - «Сонячні дні» Нарімана Туребаєва (Казахстан);
Приз за кращу жіночу роль та 5000$ - Ольга Симонова у фільмі «Бедуїн» Ігоря Волошина (Росія);
Приз за кращу чоловічу роль та 5000$ - Теодор Юліуссон у фільмі «Вулкан» Рунара Рунарссона (Ісландія).
Журі міжнародної кінокритики (FIPRESCI) у складі Саломе Кікалейшвілі (Грузія), Андрєя Шемякіна (Росія) та Олексія Першка (Україна) визнало кращим фільмом стрічку «Бусонг» Ауреуса Саліто (Філіппіни).
Журі NETPAC (Мережа по просуванню азіатського кіно) у складі професора Гавайського університету (США) Вімала Діссанаяке, кінознавця Лекхи Шанкар (Індія-Тайланд) та режисера і продюсера Асіфа Рустамова (Азербайджан) найвище оцінила стрічку «Свинець» Зульфікара Мусакова (Узбекистан).
Алексей Першко 25 вересня 2011


Ім’я:
04 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Каміла Кабельйо у першому трейлері «Попелюшки» Каміла Кабельйо у першому трейлері «Попелюшки»

Прем'єра – 3 вересня.

03 серпня 2021 0 253
Перший кандидат на роль Синього Жука Перший кандидат на роль Синього Жука

Новий герой кіновсесвіту DC.

03 серпня 2021 0 239
Незабаром - зустріч з "Аннетт" Незабаром - зустріч з "Аннетт"

Фільм-відкриття Канн «Аннетт» вийде в український прокат у вересні

03 серпня 2021 0 247
Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом» Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом»

Від номінанта на Оскар Стівена Долдрі.

03 серпня 2021 0 256
Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2» Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2»

Прем'єра – восени.

02 серпня 2021 0 374