День Шакала


Новини: День Шакала

Шедевр саспенсу №7
Оригінальна назва: The Day of the Jackal
Режисер: Фред Ціннеман
Сценарій Кеннет Росс за романом Фредеріка Форсайта
Оператор: Жан Турньє
Музика: Жорж Делерю
Монтаж: Ральф Кемплен
Виконавці головних ролей: Едвард Фокс (Шакал), Мішель оклер (полковник Роллан), Майкл Лонсдейл (Лебель), Теренс Александр (Ллойд).
Знято в системі Technicolor
Велика Британія-Франція, 150 хвилин, 1973
Теман: !963 року Алжир стає незалежним. Керівники французької Секретної Армійської Організації, яка складається в основному з колишніх вояків Іноземного Легіону, вирішують найняти професійного кіллера для вбивства генерала Де Голля. За справу береться вбивця під кодовим ім’ям Шакал, який призначає розправу над генералом на 25 серпня – День визволення Парижу.
Фред Ціннеман, автор відомих драматичних фільмів, знімаючи «День Шакала» не відчував себе в Європі чужинцем, адже Відень, де почалися зйомки, був його рідним містом. Сам фільм народився завдяки грі випадку: одного разу Ціннеман, який приїхав до Лондона до свого продюсера Джона Вулфа для обговорення проекту фільму «Абелар та Елоїза», знайшов на столі Вулфа сценарій «Дня Шакала». Вражений інтригою твору, Ціннеман пропонує Вулфу відкласти «Абелара та Елоїзу» і взятися до фільмування «Дня Шакала». Вулф їде в Голлівуд і підписує контракт з Universal.
Залишалося лише зібрати команду, яка обов’язково мало бути англо-французькою. Так і сталося, що француз (з англійським корінням) Майкл Лонсдейл грає разом з Едвардом Фоксом, стрічку знімає француз Жан Турньє, а звук до неї пише Ніколас Стівенсон. Але фільм ніколи б не побачив світ, якби не блискуча книга Фредеріка Форсайта, журналіста та автора шпигунських романів. Свого часу, збираючи матеріал для «Дня Шакалу», Форсайт зустрівся чи не з усіма французькими офіційними особами, які мали інформацію про Секретну Армійську Організацію, зрозумів яка небезпека загрожувала генералу Де Голлю і написав книгу лише за 35 днів. Знаменитий французький письменник та державний діяч Андре Мальро, прочитавши книгу Форсайта, написав на її полях примітку – «Успіх гарантовано». І він не помилився.

Алексей Першко 04 жовтня 2011


Ім’я:
27 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 159
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 505
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1605
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 847
Джордан зіграє в новій версії «Афери Томаса Крауна» Джордан зіграє в новій версії «Афери Томаса Крауна»


Ідеальне пограбування.

18 липня 2021 0 1022