Цензура 4


Новини: Цензура 4

Коротка історія кіноцензури в США

Історію заборон фільмів в США можна розділити на 2 етапи – до 1952 року і після, а відлік свої історії кіно цензура веде від видатної стрічки Девіда В. Гріффіта «Нетерпимість». Стрічка ця 1915 року одночасно шокувала і полоскотала нерви глядачам сценами расової боротьби та масових зібрань Ку-Клукс-Клана. Тодішній президент США Вудро Уілсон, переглянувши стрічку в кінотеатрі Білого дому, відзначив: « Це все одно, що творити історію при світлі блискавок. Жаль тільки, що все це – жахлива правда». Незважаючи на реакцію президента, фільм забороняли більше сотні разів, а в останнє не так вже й давно – 1980 року.
Саме спроби заборонити показ цієї стрічки і привели до того, що 1915 року Верховний суд США, розбираючи справу «Загальна корпорація кіно проти Індустріальної комісії штату Огайо», виніс вердикт, який визначив долю американського кінематографу на довгі роки. В цьому вердикті фільм визначався як комерційний продукт, який не підпадає під дію законів щодо захисту конституційних прав свободи слова та засобів масової інформації. Таким чином, кінокартини залишилися без конституційного захисту, а місцева влада (на рівні штатів та міст) отримала право піддавати цензурі і забороняти фільми.
Зивчайно, що кіноіндустрія не могла залишитися осторонь і заходилася створювати власні інституції, які б виконували цензурні функції, але в більш професійно та в пом’якшеному вигляді. Але ці цензурні заходи, наприклад з боку Адміністрації контролю за виконанням правил виробництва кінопродукції (1934), не могли задовольнити дуже впливове на той час Товариство добродійних католиків, яке лише посилило тиск на виробників та розповсюджувачів кінопродукції. Це призвело до війни цензорів. Результатами цієї війни стали або незворотна втрата численних стрічок, або ж вихід деяких стрічок без купюр лише у 80-х роках минулого сторіччя.
Лише 1952 року Верховний суд США, розглядаючи справу про фільм «Чудо», постановив, що «вираження ідей через художній фільм користується захистом свободи слова і перси, що їх гарантовано Першою та Чотирнадцятою поправками до Конституції США». Але і на цьому нещастя численних фільмів та їхніх авторів не закінчилися: варто лише згадати епоху Комітету з антиамериканської діяльності. Та й численні релігійні та політичні організації не полишають спроб нав’язати суспільству єдино правильні з їхньої точки зору погляди на світ.   
Алексей Першко 06 жовтня 2011


Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 162
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 88
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 227
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 196
Трейлер комедії «Погані домогосподарки» Трейлер комедії «Погані домогосподарки»

З Крістен Белл і Вінсом Воном.

27 липня 2021 0 277