Народження нації


Новини: Народження нації

Історичний фільм №16

Оригінальна назва: The Birth of a Nation
Режисер: Девід Уорк Гріффіт
Сценарій: Девід Уорк Гріффіт, Френк Вудс та Томас Діксон-мол. за романами преподобного Томаса Діксона «Людина клану» та «Пляма леопарда».
Оператор: Джордж Бітцер
Костюми: Роберт Голдстейн
Музика: Девід Уорк Гріффіт та Карл Брейль.
Монтаж: Девід Уорк Гріффіт та Джеймс Сміт.
Виконавці головних ролей: Генрі Б. Уолхолл )Бенджамін Кемерон), Міріам Купер (Маргарет), Мей марш (Флора), Андре Беринджер (Уейд), Ральф Льюіс (Остін Стоунмен), Ліліан Гіш (Елзі), Елмер Кліфтон (Філ).
США, 1915, чорно-білий, 190 хвилин.
Тема: Історична сага про дві родини – Стоунменів (прихильники північних) та Кемеронів (прихильники південних) – підчас Громадянської війни в США 1861-1865 років. Вбивство президента Лінкольна. Створення ку-Клукс-Клану.
На початку 20-го сторіччя пастор Томас Діксон пише п’єсу «Людина клану» на основі власного роману. Саме адаптацію цієї п’єси буде запропоновано режисеру Девіду Уорку Гріффіту 1913 року. Бюджет постановки величезний для тих часів – 100 000 доларів. Написання сценарію, до якого також увійшли окремі сцени іншого роману Діксона – «Пляма леопарда», займає півтора місяці. Спершу фільм називався як і базовий роман – «Людина клану», але вже після першого показу його було перейменовано в «Народження нації».
Покази стрічки на Півночі викликали бурю протесту, і як вже відзначалося в нашій статті про цензуру в США, поклали початок кінематографічній цензурі в Сполучених Штатах. Але значення «Народження нації» для кінематографу не в цьому – цей фільм став віхою в історії кіно, адже показав, що кіно може бути мистецтвом і виконувати не тільки розважальну функцію, але й суспільно-політичні задачі. Як писав знаменитий французький історик кіно Жорж Садуль, «значення фільму не в розкритті психології персонажів, не в режисерській роботі з акторами, а в тій майстерності, яке Гріффіт проявив в монтажі та постановці масових сцен (в них приймали участь до 1000 чоловік)».
Фільм «Народження нації» не тільки знаменував собою народження кінематографу як мистецтва, але й початок домінування голлівудського кіно.
Алексей Першко 10 жовтня 2011


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 705
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 118
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 343
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 370
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1467