Фільм Ми, наші улюбленці та війна 2024

Жанри: наукова фантастика


Новини: Жанри: наукова фантастика

Ранні роки

Французький енциклопедичний словник Larousse визначає наукову фантастику як «романічний жанр, який звертається до тем мандрів у часі та позаземному просторі і в якому автор уявляє вигадану еволюцію людства, і, зокрема, наслідки його технічного прогресу». На відміну від вестерна, наукова фантастика не є однорідним кінематографічним жанром. Цей термін об’єднує в собі дуже різні теми (мандри у часі і просторі, позаземне життя, мутації, технологічна революція, майбутнє людства), які досліджуються вельми різноманітними способами – у формі утопії, наукової феєрії, космічної опери, героїчного фентезі або ж і фільму-катастрофи. Кінематографічна наукова фантастика вельми близька до літературної – не тільки через численні екранізації творів Жюля Верна, Герберта Уеллса або ж Рея Бредбері, але й через співпрацю письменників-фантастів з кінематографістами (Герберт Уеллс та Уільям Кемерон Мензієс на фільмі «Вигляд майбутнього, 1936; Річард Метісон та Джек Арнольд на фільмі «Чоловік, який неймовірно схуд», 1957; Артур Кларк та Стенлі кубрік на фільмі «2001: Космічна одисея»). Кінематографічна наукова фантастика позичає сюжети і персонажів і з коміксів (Супермен, Барбарелла, Люди Ікс тощо).
Від 20-х років минулого століття до приходу нацистів до влади, німецькі режисери-експресіоністи множать персонажів, які ніби передбачають появу науково-фантастичного жанру («Кабінет доктора Калігарі» Роберта Віне, «Голем» Пауля Вегенера). В Німеччині тієї пори з’являються і перші значні твори жанру – «Доктор Мабузе – гравець», «Шпигуни» та «Метрополіс» (всі режисера Фріца Ланга) – в яких вперше на екрані з’являється робот та показується перша космічна подорож. Окремі спроби працювати в науково-фантастичному жанрі робляться і в СРСР та Франції («Париж заснув» Рене Клера, «Аеліта» Якова Протазанова, «Луч смерті» Льва Кулешова).
Більш прагматичні американці з моменту зародження звукового кіно розвивають в науково-фантастичному кіно два напрямки: перше з’явилося під впливом німецького експресіонізму («Франкенштейн», «Острів доктора Моро», «Доктор Джекілл та містер Хайд»), а друге – під впливом популярних серій коміксів («Дік Трейсі», «Флеш Гордон», «Бак Роджерс»).
/Далі буде/
Алексей Першко 10 жовтня 2011


Avatar
Ім'я:
28 березня 2024

популярні новини


Український фільм-міф на Миколайчук OPEN Український фільм-міф на Миколайчук OPEN

На фестивалі покажуть еротичний жахастик «Морена» Сергія Альошечкіна.

28 березня 2024 128
Трейлер фільму «Погані хлопці: Все або нічого» Трейлер фільму «Погані хлопці: Все або нічого»

Цього літа Вілл Сміт та Мартін Лоуренс повертаються у продовженні культового бойовика!

27 березня 2024 250
Український трейлер фільму «Ворон» Український трейлер фільму «Ворон»

Нова екранізація культового коміксу та перезапуск легендарної франшизи.

28 березня 2024 73
Тизер сиквелу «Бітлджюса» Тизер сиквелу «Бітлджюса»

Пустотливий демон повертається і влаштовує хаос у своєму фірмовому стилі.

23 березня 2024 470
Бокс-офіс США. Хороший старт «Мисливців на привидів» Бокс-офіс США. Хороший старт «Мисливців на привидів»

Фільм продовжив успішну серію, яку почали друга «Дюна» і «Панда Кунг-Фу 4».

25 березня 2024 261