Американські мейджори: Universal


Новини: Американські мейджори: Universal

Історія студії, частина 2

1945 року британський підприємець Артур Ренк, в надії розширити свою американську присутність, купує студію Universal і зливає її з незалежною компанією International pictures під вивіскою United World Pictures. Компанія ця проіснувала лише рік, поступившись місцем новій фірмі під назвою Universal-International, керівництво якої припиняє виробництво так званих фільмів «серії Б». Особливу увагу керівництво нової старої студії приділяє вестерну, який отримує нове дихання з приходом до жанру тандему аткора Джеймса Стюарта та режисера Ентоні Манна. Набирає популярності і народна комедія – в першу чергу завдяки серіям «Френсіс» та «Ма і Па Кеттл». В цей же час на студії розквітає талант режисера Дугласа сірка.
Наприкінці 50-х років минулого століття американська кіноіндустрія, а разом з нею і Universal, переживає тяжкі часи – отримає розповсюдження телебачення, яке перетягує значну частину глядацької аудиторії на себе. І тут на допомогу студії приходить компанія МСА (Music Corporation of America) – велике агентство талантів та телевізійний продюсер. 1958 року МСА купує студійний комплекс Universal за 11 мільйонів доларів та модернізує його. За посередництва МСА з Universal підписують контракти актори Доріс Дей, Лана Тернер та Кері Гранти та видатний режисер Альфред Хічкок, який знімає тут свої останні стрічки. В 60-х роках минулого сторіччя займається переважно виробництвом телевізійного продукту і досягає в цьому значних успіхів: наприклад, для каналу NBC більше половини найпопулярніших шоу та фільмів виробляється саме студією Universal. Навіть такі хіти як «Аеропорт», «Афера», «Американські граффіті» та блокбастер «Щелепи», який повернув студії фінансову стабільність, не могли змінити цієї ситуації. В 80-90-х роках на студії знімаються такі хіти як «Інопланетянин» Стівена Спілберга, «Назад в майбутнє» та «Парк Юрського періоду», але навіть вони не змогли знову зробити кіно стабільним і прибутковим бізнесом.
Ще на початку 70-х років студія Universal спільно з Paramount Pictures створює компанію Cinema International Corporation, яка мала б займатися світовою дистрибуцією фільмів, вироблених студіями. Після приєднання до них 1981 року MGM компанія отримує нову назву United International Pictures (UIP). Під цією назвою компанія успішно працює і до сих пір. Від 1997 року UIP займається дистрибуцією продукції студії Dreamworks.
Від 90-х років минулого сторіччя починається справжня чехарда власників та реорганізацій Universal. 1990 року японський електронний гігант Matsushita Electric ( торгова марка Panasonic) купує Universal, але невдовзі продає студію канадському алкогольному гіганту Seagram. 2000 року цю компанію купує французький холдинг Vivendi, який на той момент вже володів європейським телегігантом Canal+ та продюсерською компанією StudioCanal. Цей медіа-конгломерат отримує назву Vivendi Universal та займається як дистрибуцією вироблених StudioCanal фільмів («Малхолланд драйв» Девіда Лінча, «Братерство вовків»), так і спільним виробництвом нових стрічок (наприклад, «Реальне кохання», що її знято за 40 мільйонів доларів і яка зібрала в світовому прокаті 246 мільйонів). 2004 року обтяжена боргами компанія Vivendi продає 80 відсотків Universal американському гіганту General Electric, який на той момент вже володіє національною американською телемережею NBC. Результатом цієї операції стає виникнення компанії NBC Universal. На даний момент цією компанією володіє корпорація General Electric та один з найбільших американських кабельних провайдерів Comcast.
Алексей Першко 19 жовтня 2011


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 139
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 713
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 352
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1477
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 376